25 milionów dolarów zaoszczędzonych dzięki tej aplikacji

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Powstało wiele instrumentów finansowych, które mają pomóc w oszczędzaniu środków i pomnażaniu kapitału. Często zdarza się, że świadomość konieczności zadbania o bezpieczną przyszłość finansową nie idzie w parze z możliwościami ekonomicznymi. Tę sytuację może zmienić platforma Acorns.

Zdjęcie royalty free z Fotolia 

Z każdą transakcją, możesz inwestować

Acorns jest aplikacją, która pomaga użytkownikom w oszczędzaniu i inwestowaniu pieniędzy. Stworzona przez Jeffa Cruttendena usługa finansowa, została uruchomiona w sierpniu 2014 roku i obecnie ma 650 tyś. klientów. Od momentu jej powstania, użytkownicy Acorns zaoszczędzili łącznie 25 milinów dolarów. Pomysłodawca projektu, chce pomóc inwestorom w osiąganiu jeszcze większych kwot. Jak korzystać z aplikacji?

Po pobraniu bezpłatnego programy, należy zsynchronizować konto założone na Acorns z rachunkiem bankowym, lub kartą kredytową. Za każdym razem, kiedy użytkownik dokona transakcji, system zaokrągli kwotę jaka została wydana, a różnica zostanie przekazana na rachunek inwestycyjny. W praktyce wygląda to tak: wydajając 3,60 $ transakcja zostaje zaokrąglona do czterech dolarów i taka kwota zostaje potrącona z naszego konta, przy czym pozostałe 40 centów, aplikacja przekazuje na inwestycje.

Kiedy uda się zgromadzić pięć dolarów, będących sumą pozostałych zaokrągleń, zebrane środki są lokowane w fundusze (np. obligacje korporacyjne) określone w spersonalizowanym portfelu klienta. Jak on powstaje? Podczas rejestracji użytkownik odpowiada na kilka prostych pytań takich jak, np. wiek oraz określa akceptowany poziom ryzyka. Na tej podstawie, system Acorns podpowiada użytkownikom jaki pakiet inwestycyjny warto dobrać do własnych potrzeb.

Z misją rozwiązania globalnego problemu

Jak twierdzi twórca aplikacji, pomnażanie pieniędzy zazwyczaj kojarzy się ludziom z koniecznością posiadania dużej kwoty początkowej. W efekcie czego młode osoby, które mogłyby zadbać o własny rozwój finansowy już od osiemnastego roku życia, rzadko to robią przed osiągnięciem trzydziestu lat. Znając ten problem, Jeff Cruttendener postanowił zmienić sytuację ekonomiczną młodzieży i ma nadzieje, że niskie kwoty jakie są potrzebne do rozpoczęcia przygody z Acorns przekonają ich do inwestowania.

Aplikacja dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, natomiast zespół stojący za Acorns planuje wdrożyć proponowane rozwiązanie w innych krajach. Projekt ma duża szansę na powodzenie, ponieważ dotychczas zjednał sobie 650 tyś. zwolenników, którzy zaoszczędzili łącznie 25 milionów dolarów.