Ostatni dzwonek na zdobycie finansowania z inkubatora Innovation Fund

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Masz pomysł na innowacyjny biznes? Myślisz, że może on zmienić otaczającą rzeczywistość? Nie zwlekaj z jego realizacją! Jeżeli powstrzymuje Cię brak zaplecza lub środków finansowych to miejscem, gdzie powinieneś się udać jest innowacyjny inkubator przedsiębiorczości Innovation Fund. Misją inkubatora jest wsparcie nowatorskich projektów z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, ochrona środowiska, chemia, robotyka, czy IT. 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Inkubator Innovation Fund jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.1 PO IG. Jego celem jest wprowadzenie na rynek trzydzieści pięć nowych innowacyjnych podmiotów, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy i pozytywny bodziec dla rozwoju polskiej gospodarki. Inkubatorowi przyznane zostały środki finansowe w wysokości 10 520 000 złotych, dzięki którym możliwe będzie sfinansowanie trzydzieści pięć innowacyjnych przedsięwzięć. Na chwilę obecną dofinansowanie otrzymało siedem podmiotów, kolejne czekają na akceptację wniosków przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Innovation Fund poszukuje osób posiadających perspektywiczne pomysły biznesowe, które mają szansę osiągnąć komercyjny sukces i przynieść atrakcyjną stopę zwrotu. Zgłaszane projekty muszą spełniać podstawowe kryterium – pomysł na wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu lub usługi z zakresu biotechnologii, IT, chemii, ochrony środowiska, elektroniki, robotyki czy medycyny. Innovation Fund otwarty jest na współpracę ze środowiskami studenckimi, naukowymi, biznesowo-technologicznymi, oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi. Przykładowe projekty mogą być związane z systemami biologicznymi, organizmami żywymi lub ich składnikami, które pozwolą na wytwarzanie lub modyfikację produktów w określonym zastosowaniu. Innowacyjne rozwiązania w medycynie mają skupiać się na skutecznym połączeniu telekomunikacji, informatyki, robotyki oraz medycyny, w celu zniesienia bariery odległości przesyłania informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz usprawnianiu szybkości diagnozy, a tym samym skuteczności leczenia. Projekty z branży chemicznej powinny iść w kierunku poprawy produkcji produktów chemicznych. Przedsięwzięcia dotyczące ochrony środowiska muszą cechować dążenie do lepszego gospodarowania zasobami przyrody, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom, a także opracowywanie energooszczędnych technologii wytwarzania produktów i wyrobów.

Jeżeli Twój pomysł na biznes spełnia kryteria przyjęte przez Innovation Fund to nie zwlekaj – zgłoś swoją kandydaturę! Uzyskasz partnera, który pomoże dopasować Twoje rozwiązanie do realiów rynkowych, udzieli wsparcia doradczego i finansowego. Umożliwi Ci dostęp do zasobów i infrastruktury oraz pomoc w komercjalizacji produktu lub usługi.

Więcej informacji na stronie innovation-fund.pl