Polski DreamJay zgarnia ponad 2 mln dolarów. Tej jesieni udostępni aplikację ułatwiającą zasypianie

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Warszawski startup DreamJay pozyskał 2,3 mln dolarów. Przeznaczy je na testy aplikacji Nightly i rozbudowę zespołu. Rozwiązanie trafi na rynek jesienią tego roku.

Na zdjęciu Łukasz Młodyszewski, CEO DreamJay | fot. Facebook

Plany

– Z racji wyzwań, które przed nami stoją planujemy powiększyć zespół, aczkolwiek liczę na zachowanie bardzo fajnej kultury, którą udało nam się wypracować w firmie – mówi w rozmowie z Wirtualnymimediami.pl dyrektor generalny DreamJay Łukasz Młodyszewski. Dodaje, że w ciągu najbliższych miesięcy planuje przeprowadzić badania kliniczne, które mają potwierdzić skuteczność aplikacji Nightly.

Jeśli rozwiązanie przejdzie przez ten etap pomyślnie, wówczas przedsiębiorca zarejestruje program jako lek w Stanach Zjednoczonych i Europie, i w efekcie będzie można z niego korzystać podczas terapii wspierającej leczenie nieprawidłowości snu. Zdaniem Młodyszewskiego, pierwsza wersja aplikacji trafi na rynek jeszcze tej jesieni. Najpierw pojawi się na urządzeniach z iOSem, a pod koniec roku na smartfonach z Androidem.

Trzy lata pracy

Do tej pory udało się zespołowi odpowiedzialnemu za Nightly przeprowadzić ograniczone próby funkcjonalności, ale dzięki wsparciu finansowemu będzie można popchnąć projekt do przodu. W rozwój tego przedsięwzięcia zaangażowały się bowiem dwa podmioty: szwedzki funduszu Nordic Makers i fundusz VC Joint Polish Investment Fund (JPIF), utworzony przez Adiuvo Investments i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Warszawska spółka DreamJay pracuje nad aplikacją Nightly już od trzech lat. Efektem ma być stworzenie kompleksowego rozwiązania, które ułatwi zasypianie, będzie stymulować i monitorować sen oraz zapewni optymalne wybudzanie użytkownika. Zdaniem jego pomysłodawców, jest to pierwsze na świecie narzędzie, dzięki któremu osoby doświadczające problemów ze snem będą mogły poprawiać jakość swojego wypoczynku.

Działanie

Wyjaśniają, że kluczowym elementem aplikacji są treści audiowizualne. Film oglądany przed zaśnięciem oraz dźwięki odtwarzane w precyzyjnie określonych momentach w ciągu nocy, pomagają się zrelaksować i aktywnie stymulują sen, ograniczają liczbę wybudzeń oraz redukują do minimum występowanie koszmarów. Dodają, że specjalnie stworzony inteligentny alarm aktywuje się nad ranem w najpłytszej fazie snu i ułatwia wybudzanie.

Podczas pierwszych testów aplikacji udział wzięli naukowcy z Uniwersytetu SWPS. – Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku – powiedział przy tej okazji Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS.