Aplikacja mobilna Stamped została sprzedana konkurentowi Googlea. Zespół kończy pracę nad rozwijaniem aplikacji do oceniania restauracji, kawiarni czy dobrego albumu muzycznego. Od dzisiaj twórcy Stemped przyłączają się do Yahoo! i pracują nad nową aplikacją.

Stamped był aplikacją mobilną dostępną na iPhone’y, dzięki której mogliśmy sprawdzić np. które miejsca w mieście polecają nasi znajomi. Zespół po niespełna roku istnienia otrzymał łącznie 3 miliony dolarów dofinansowania na rozwój projektu. W Stamped dawniej zainwestowali m.in. Google Ventures, New York Times, CrunchFund i kilku innych funduszy i aniołów biznesu. Po półtora roku od rozpoczęcia prac nad Stamped zainteresowała się nim Marissa Mayer, nowa CEO Yahoo.

Przejęcie miało na celu pozyskanie 9-cio osobowego zespołu (w którym 5 osób pracowało dawniej w Google) do stworzenia nowej aplikacji pod szyldem Yahoo!. Jak zapowiada Marissa Mayer jest to pierwsze przyłączenie zespołu tworzącego ciekawy startup mobilny do Yahoo!. Czekamy na informacje o kolejnych przejęciach.

źródło: mashable.com

Komentarze (0)