MarkDown.com to kolejny projekt typu daily deals website. Za startupem stoi firma Mercury Radio Arts, która należy do Glenna Becka - kontrowersyjnego komentatora Fox News. Twórca serwisu wsławił się m. in. nazwaniem prezydenta Baracka Obamy rasistą.

Zniżki na produkty i usługi będą realizowane w przypadku, gdy zbierze się odpowiednia ilość chętnych w określonym czasie. Pierwszym "dealem" prezentowanym przez MarkDown.com jest kupon o wartości 20 dolarów na produkty Chocolate.com, który można nabyć za 50% wartości. MarkDown.com posiada również program partnerski. W przypadku gdy użytkownik skutecznie zachęci inną osobę do kupna danego kuponu, otrzymuje dodatkowe 10% zniżki.

Jak widać, za Oceanem moda na zakupy grupowe nie mija. Na naszym rodzimym podwórku również. Co więcej, po pierwszej fali wysypu serwisów grupowych w Polsce, np. CityDeal.pl (Groupon), MyDeal.pl, FastDeal.pl, SweetDeal, Gruper.pl i kilka lub kilkanaście innych, możemy zaobserwować nadejście kolejnych projektów tego typu. Najpierw swoje nowe dziecko (Citeam.pl) wypuściło na rynek Allegro. Ostatnio wystartował także Ruszaj.pl od o2, a lada dzień Agora zacznie oferować zniżki na HappyDay.pl. Nieoficjalnie mówi się, że podobne plany mają najwięksi gracze w branży internetowej w Polsce, jak choćby Onet.

Czy w tym szaleństwie jest metoda?

źródło: mashable.com

Komentarze (0)