Na podstawie książki, okrzykniętej przez New York Times bestsellerem, "Hatching Twitter", której autorem jest Nick Bilton, ma powstać serial. Ciekawe czy zbierze tylu widzów co film o Facebooku pt. The Social Network.

Grafika główna artykułu to royalty free z Fotolia

Nie wyobrażam sobie obecnie bardziej zniewalającej historii, którą moglibyśmy przenieść na serial telewizyjny - mówił podczas konferencji prasowej Kevin Beggs, z Lionsgate Television Group. Beggs wszystkim zebranym przypomniał też, jak dużą rolę sprawuje Twitter w naszym życiu. Twitter zaistniał w każdym aspekcie naszego życia od polityki po biznes czy kontakt z przyjaciółmi.

Jak podaje Wired, autor książki "Hatching Tiwtter" ma napisać scenariusz i zająć się produkcją serialu, a Allison Shearmur (jeden z ojców sukcesu Hunger Games) obejmie rolę producenta wykonawczego serialu o Twitterze. Wired pozyskał także informacje o tym, że wiele znanych wytwórni filmowych chciało mieć udział w tej produkcji. Źródło wymienia m.in. Paramount Pictures.

Książka o tym jak powstał Twitter już kilka dni po publikacja ogłoszona została hitem. W listopadzie bieżącego roku, dzieło Nicka Biltona zadebiutowało na 14 miejscu najlepiej sprzedawanych e-booków w kategorii 'Literatura faktu', na liście New York Times. Wall Street Journal zamieścił ją na piątym miejscu na liście biznesowych książek wartych przeczytania. Z książki, a niebawem z serialu, dowiemy się m.in. o trzech powodach dlaczego twórcy Twittera dwukrotnie odmówili przejęcia portalu przez Marka Zuckerberga.

fot. nickbilton.com

Spekulacje dotyczące miejsca, w którym będzie publikowany serial, krążą wokół dwóch rozwiązań. W pierwszym, serial ma zostać wyprodukowany i opublikowany w całości na jednym kanale. W drugiej opcji, zostanie wyprodukowanych kilka pilotażowych odcinków, wyemitowanych na platformie Netflix, a dopiero później sprzedanych do sieci kablowej.

-

Obejrzycie serial o powstaniu Twittera?

Komentarze (0)