... ... ...

Google dofinansował polski projekt NapoleonCat

Pressroom MamStartup
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dodane

23-09-2014

Informacja prasowa

Twórcy NapoleonCat, pierwszej polskiej aplikacji do analityki i zarządzania komunikacją marketingową na platformach społecznościowych zostali docenieni przez Google.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Warszawska firma technologiczna wykorzystuje najbardziej zaawansowane mechanizmy przechowywania, przetwarzania i analizy danych dostępnych w chmurze obliczeniowej Google. W związku z tym NapoleonCat.com otrzymał 20 tys. dolarów dofinansowania od firmy z siedzibą w Mountain View w ramach programu wspierania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Środki te mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie utrzymania aplikacji na platformie hostingowej Google Cloud, z której korzysta NapoleonCat.

- Monitorujemy setki tysięcy profili firmowych na takich platformach jak Facebook, Google+, YouTube, Instagram oraz Twitter. Zbieramy i przetwarzamy terabajty danych, z których korzystają nasi klienci od Polski do Brazylii. Potrzebujemy więc infrastruktury, która umożliwia nam zapewnienie dostępności i szybkości działania usługi na całym świecie. Wybraliśmy platformę Google Cloud, która dodatkowo pozwala nam zminimalizować koszty i czas potrzebny do zarządzania infrastrukturą technologiczną - mówi Damian Dąbrowski, Head of Technology w NapoleonCat.

Grzegorz Berezowski, CEO NapoleonCat dodaje: - Wyróżnienie i przyjęcie nas do grona Google Developers cieszy podwójnie. Z jednej strony otrzymane środki oraz ułatwiony dostęp do infrastruktury i usług Google stanowią dla nas istotne wsparcie i ułatwienie w dalszym rozwoju produktów i dostarczaniu ich klientom na całym świecie. Z drugiej strony odbieramy to jako wyraz uznania dla możliwości polskich firm technologicznych konkurujących na arenie międzynarodowej.

Komentarze (0)