Serwis Gain Fitness wypuścił na rynek swoją pierwszą aplikację na iPhone'a. Ma ona za zadanie zastąpienie tradycyjnych trenerów osobistych.

Założony przez byłych specjalistów z Google'a Gain Fitness oferuje wsparcie dla wszystkich zainteresowanych pracą nad swoją kondycją fizyczną. Serwis dostosuje do użytkownika spersonalizowane zestawy ćwiczeń, które zostały stworzone pod okiem profesjonalistów z branży fitness. Ideą projektu jest dostarczenie trenującym wszelkich informacji, które poleciłby prawdziwy trener osobisty. Gain Fitness pozwala na ułożenie planu ćwiczeń, który umożliwi skupienie się na konkretnych partiach ciała, a dodatkowo dostosuje ilość ćwiczeń i ich rodzaj do czasu, jakim dysponujemy oraz poziomu zaawansowania, na jakim obecnie jesteśmy.

Mobilna wersja wirtualnego trenera pojawiła się właśnie w App Store i kosztuje niecałe 3 dolary. iPhone Gain posiada bazę ponad 700 ćwiczeń oraz funkcje planowania treningu indywidualnego. Dodatkowo dla osób trenujących częściej niż raz w roku aplikacja będzie tworzyć zróżnicowane zestawy ćwiczeń, bazując na historii użytkownika.

Serwis Gain Fitness oraz jego mobilna wersja iPhone Gain są rozwiązaniem dla osób, które chcą efektywnie ćwiczyć, a nie mają środków na profesjonalnego trenera. Mamy nadzieje, że w przyszłości aplikacja zostanie wzbogacona o głos, który będzie motywował i dopingował w treningach, bo jest to przecież bardzo ważny element pracy z trenerem ;)

źródło: techcrunch.com


Komentarze (0)