Sportowcy często słusznie zauważają, że kluczem do podnoszenia umiejętności jest rywalizacja z innym członkiem zespołu. Współzawodnictwo stanowi wyzwanie, które nie pozwala osiąść na laurach, gdyż konsekwencją byłoby wypadnięcie z drużyny. Tylko jak to się ma do kreatywności?

Czy istnieje w twoim życiu ktoś, kto pomaga ci utrzymać tempo i kierunek kreatywnego rozwoju? Jednym ze sposobów na czerpanie korzyści z przyjacielskiej rywalizacji w twoim życiu kreatywnym jest technika twarzą w twarz

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Bezpośrednie spotkania to okazja do podzielenia się nowymi inspiracjami, rzeczami intrygującymi i stanowiącymi wyzwanie. Ma też pobudzać dyskusję. Motywuje do regularnej nauki i przygotowań – wiesz, że będziesz musiał zdać relację z tego, co udało ci się zrobić od ostatniego spotkania.

Oto kilka zasad skutecznych spotkań twarzą w twarz:

1. Wyznacz terminy i konsekwentnie ich przestrzegaj

Określ datę, czas trwania, miejsce i częstotliwość spotkań z drugą osobą. Znajdź cichą i komfortową lokalizację, a spotkania oznaczaj w kalendarzu jako priorytetowe. Najlepiej, gdyby odbywały się raz w miesiącu, bo wtedy zostanie wam wystarczająco dużo czasu na doświadczenie czegoś nowego, czym warto się podzielić, i zdobycie kilku świeżych spostrzeżeń, które przyczynią się do ciekawej rozmowy.

2. Urozmaicaj tematy

Nie przynudzaj o tym samym miesiąc w miesiąc. Zamysł jest taki, żeby za pomocą nowych spostrzeżeń stawiać sobie nawzajem wyzwania i pobudzać rozmowę o sprawach, które dotąd znajdowały się poza polem widzenia naszego rozmówcy.

3. Wybierz osobę, którą szanujesz i podziwiasz

Najlepiej osobę z twojej branży. Dzięki temu wasze rozmowy zyskają na atrakcyjności i doprowadzą do pomysłów i spostrzeżeń bardziej przydatnych dla każdego z was. 

4. Przygotuj treści na jakieś 15 minut

Poświęć trochę czasu na przygotowanie materiałów do dyskusji. Powinny one krążyć wokół tematów, nad którymi właśnie pracujesz bądź którymi się interesujesz. Pamiętaj: temat powinien być ciekawy dla każdego z rozmówców.

W technice twarzą w twarz chodzi o stawianie sobie wyzwań i inspirowanie się nawzajem poprzez nowe przemyślenia i spostrzeżenia, które mogą przydać się w życiu i pracy. Daj z siebie wszystko w tej relacji, a tyle samo dostaniesz w zamian.

Autor:

Todd Henry autor książki "Kreatywność na zawołanie"

www.toddhenry.pl

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia 

Komentarze (0)