Przez ponad 12 miesięcy serwis internetowy Cenostat.pl budował swoją bazę aukcji Allegro, które zakończyły się sprzedażą. Od kilku dni jest już on-line, oferując wartościowe raporty na temat kształtowania się cen produktów oraz wielkości sprzedaży.Sukces w sprzedaży na aukcjach zależy od wielu czynników a jednym z najważniejszych jest cena wywoławcza, z jaką wystawiany jest oferowany przedmiot. Do tej pory, podejmując decyzję o wysokości ceny wywoławczej, sprzedawcy musieli polegać na swoim doświadczeniu, intuicji oraz żmudnej obserwacji rynku.

Teraz dostają do ręki nowe narzędzie, dzięki któremu mogą uzyskać szczegółowe informacje o tym, jakie ceny końcowe osiągały oferowane przez nich produkty oraz wystawienie z jaką ceną wywoławczą skutkowało największą sprzedażą. Serwis pozwala się także zorientować jaka jest pojemność rynku czyli ile produktów danego rodzaju sprzedaje się w ujęciu tygodniowym czy miesięcznym na Allegro.

Cenostat.pl może być nie mniej przydatny dla kupujących - pomagając im w podjęciu decyzji o tym, czy i ile warto zalicytować, żeby nie przepłacić. Z kolei dla osób, które nie handlują na Allegro ale posiadają jakieś aktywa, które chciałyby wycenić np. znaczki czy monety, że wymienimy najpopularniejsze, mogą skorzystać z danych serwisu jako punktu odniesienia do wyceny posiadanych przedmiotów.

Osoby interesujące się e-commerce na pewno zwrócą uwagę na IAC - Indeks Aukcyjny Cenostat. Jest to wskaźnik - prezentowany w postaci małego wykresu - obrazujący natężenie handlu internetowego na platformie Allegro. Biorąc pod uwagę fakt, że na Allegro realizowana jest około połowa obrotów polskiego e-commerce, można śmiało stwierdzić, że IAC jest czymś w rodzaju WIGu handlu internetowego w Polsce.

Cenostat.pl znajduje się obecnie w wersji BETA. Jest całkowicie funkcjonalny, natomiast - jak to bywa w przypadku świeżo opublikowanych serwisów - testuje pewne sytuacje na użytkownikach. Rekompensatą za to jest 5 darmowych kredytów przyznawanych każdemu nowemu użytkownikowi od razu po rejestracji.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)