Webshake.tv pozyskało kolejnego inwestora do swojego projektu. Tym razem do grona udziałowców internetowej telewizji dołączył Fundusz Zalążkowy KPT, który za 800 tysięcy złotych objął 32,5% udziałów w nowopowstałej spółce ISTV Media, ustalając jej wartość na poziomie niemal 2,5 mln złotych!


Reszta udziałów pozostała w rękach dotychczasowych właścicieli Webshake.tv, czyli Marcina Jaśkiewicza, Dominika Szarka i Kamila Janika oraz Rafała Hana.

To już drugi raz, kiedy doceniono potencjał Webshake.tv i wideo w internecie w ogóle. Jesteśmy świadkami naprawdę wielkich zmian w filozofii tworzenia treści audiowizualnych - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mamy na to swoją wizję oraz jasną ścieżkę rozwoju i cieszę się, że w wizję tą wierzy tak silny partner, jak FZ KPT - mówi Marcin Jaśkiewicz, Prezes Zarządu ISTV Media.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z drugimi urodzinami telewizji, która na przestrzeni 24 miesięcy pozyskała drugą już rundę finansowania i dziesięciokrotnie zwiększyła swoją wartość. Telewizja wyprodukowała do tej pory 9 autorskich programów składających się z ponad 270 epizodów, a nad projektem pracuje obecnie ponad 20 osób.

Młody i prężnie działający zespół pozwala firmie sukcesywnie budować silną pozycję na rynku nowych mediów. Chcemy teraz wspólnie wyznaczać trendy i kształtować przyszłość nowoczesnej telewizji - skomentował inwestycję Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej ISTV Media.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)