Studiuj technologie IT na Uniwersytecie Łódzkim i zdobądź dofinansowanie dla swojego projektu StartUp. Dołącz do grupy studentów StartUp, którzy rozpoczęli studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim 14 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona! Możliwość zapisów do soboty 21 kwietnia.


Studiuj z nami i zdobądź dofinansowanie swojego projektu dzięki współpracy z Fundacją UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850.000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych).

Studia podyplomowe trwają jeden rok (2 semestry) i umożliwią Wam opracowanie i zaprojektowanie własnego przedsięwzięcia biznesowego. Dzięki tym studiom zdobędziecie kompetencje, które pozwolą Wam projektować i tworzyć aplikacje internetowe i mobilne z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Chcemy przekazać uczestnikom na przykładach jak zainicjować nowe przedsięwzięcie - StartUp. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym jako przedsięwzięciem biznesowym, dlatego poza zajęciami informatycznymi zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć.

Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl oraz fejsa facebook.com/StartUpUL lub skontaktuj się z nami bezpośrednio mailowo startup@uni.lodz.pl lub telefonicznie 42 635 57 42. Nasz adres Łódź, ul. Pomorska 149/153, pokój A205.

Cele studiów – krótki opis

Celem specjalności jest uzyskanie umiejętności tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym, jako przedsięwzięciem biznesowym tzw. StartUp.

Absolwent naszych studiów zdobędzie kompetencje z zakresu IT i będzie potrafił:

 • Tworzyć strony przy pomocy HTML5 oraz CSS+JS
 • Tworzyć serwisy przy użyciu PHP MySQL/Postgres + Zend
 • Programować aplikacje na Android OS
 • Projektować wielowątkowe rozwiązania
 • Programować usługi na Facebook
 • Wykorzystywać jQuery + AJAX w aplikacjach i serwisach
 • Kierować Projektem Informatycznym i pracować zgodnie z przypisaną rolą

Zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć dlatego Uczestnicy pozyskają wiedzę z zakresu:

 • Analizy otoczenia biznesowego
 • Identyfikowania konkurencji i klientów
 • Znajdowania przewagi konkurencyjnej
 • Przygotowywania planu wdrożenia i strategii
 • Opracowywania planu marketingowego i promocji
 • Określania potrzeb finansowych na start i początkowy etap realizacji projektu
 • Zarządzania budżetem projektu

Kadra składa się z doświadczonych projektantów, którzy od lat implementują swoje rozwiązania i tworzą projekty dla dużych firm polskich i zagranicznych. Nauka świadomego i samodzielnego podejmowania właściwych decyzji biznesowych jest naszym priorytetem.

Specjalność kończy się projektem grupowym. Dobór projektu i sposób jego realizacji będzie określony w zależności od możliwości grupy i złożoności pomysłów na startupy i ewentualnej ich realnej implementacji i wdrożenia na rynku aplikacji. Grupy będą miały wyznaczonych opiekunów oraz dostęp do prowadzących poszczególne zajęcia.

Tworzenie realnych projektów startupów z wykorzystaniem różnych technologii i ich komercyjnego wdrożenia jest wartością, którą przekażemy uczestnikom tej specjalizacji.

Komercyjna realizacja startupu przy wsparciu inwestorów zewnętrznych jest jednym z wariantów. Naszym priorytetem jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy, jak prezentować pomysł w celu pozyskania wsparcia, funduszy i kapitału. Uczestnicy nauczą się jak właściwie przygotowywać projekt od strony biznesowej, m.in. na czym StartUp będzie zarabiał, jakie cechy będą wyróżniały biznes na tle konkurencji.

Innymi celami są:

 • Umiejętność pracy w zespole. Nauka ważności ról grupie
 • Umiejętności swobodnego wyrażania swoich pomysłów na realizację projektu wewnątrz grupy oraz poddawanie ich konstruktywnej i krytycznej dyskusji
 • Uświadomienie, że tworzenie własnego projektu to fun i sposób na życie.

Dodatkowo na zajęcia będą zapraszane osoby związane z pozyskiwaniem środków, organizacją/ powiązywaniem projektantów i inwestorów. Poza tym będą organizowane prelekcje prowadzenie przez osoby, które będą mogły podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją i wdrażaniem projektów komercyjnych i autorskich.

Będziemy namawiać do aktywnego udziału w cyklicznych imprezach branżowych np. BoatCamp, OpenCoffe etc.

Zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl i na facebook facebook.com/StartUpUL.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)