Co sprawia, że video staje się hitem?

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pierwsza z dwóch odsłon ósmej edycji Social Media Day Poland – tym razem poświęcona technologii video – już za nami. Przegląd filmików wiralowych, kulisy programu partnerskiego YouTube, a także przepisy na zaistnienie w videosferze – z tym goście konferencji mogli zapoznać się 22 maja we Wrocławiu.

Pierwsza z dwóch odsłon ósmej edycji Social Media Day Poland – tym razem poświęcona technologii video – już za nami. Przegląd filmików wiralowych, kulisy programu partnerskiego YouTube, a także przepisy na zaistnienie w videosferze – z tym goście konferencji mogli zapoznać się 22 maja we Wrocławiu. Nie zabrakło też popcornu i kinowej atmosfery.

Social Media Day: Social video, jak na konferencję o filmach przystało, nie mógł odbyć się bez… filmów. Stąd nowa formuła – oprócz wystąpień prelegentów, uczestnicy konferencji obejrzeli dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne: „PressPausePlay” i „Something Ventured”.

„Social Network” widzieli wszyscy – dlatego wybraliśmy coś nieoczywistego. Oba filmy były pokazywane na festiwalac i są interesujące nie tylko dla geeków – mówi Dominik Kaznowski, prowadzący wrocławską konferencję.

Video było także ważnym elementem prezentacji prelegentów: Paweł Tkaczyk przygotował przegląd najlepszych wirusowych filmików z sieci, wyjaśniając przy okazji, dlaczego akurat te filmy stały się przebojami.

Najlepsze przykłady?

http://www.youtube.com/watch?v=0K8lrVjT6fM

http://www.youtube.com/watch?v=7SPKXa8mRjA

http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0

Najpopularniejsze filmiki, jakimi dzielą się użytkownicy Nk.pl przedstawiła Joanna Gajewska – okazuje się, że w serwisie królują głównie teledyski.

Jak tworzyć content video, by był on interesujący? Swoimi doświadczeniami dzieliły się przedstawicielki BabskiegoTV, a także Dorota Kamińska z Pozytywnej Kuchni. Najważniejszy wniosek to taki, że widzowie vlogów cenią sobie naturalność – ewentualne niedoskonałości techniczne tylko uwiarygodniają takie treści.

Różnice między treściami profesjonalnymi a tworzonymi przez użytkowników wyjaśniał szczegółowo Emil Pawłowski z ipli, natomiast Michał Sadowski w Brand24 przedstawił sposoby monitoringu YouTube.

Ile można zarobić na tworzeniu vloga? Zasady programu partnerskiego YouTube’a omówił Kamil Newczyński z SocialTalk.pl. Chociaż z vlogowania w Polsce trudno się jeszcze utrzymać, najlepsi vlogerzy w USA mogą liczyć na zyski rzędu kilkuset tysięcy dolarów rocznie.

Za tydzień, 29 maja, Social Media Day po raz pierwszy w Warszawie. Nowe nazwiska wśród prelegentów warszawskiej edycji to m.in. Borys Musielak z Filmastera, Łukasz Skalik z ToSieWytnie.pl.

Więcej szczegółów na stronie http://socialmediaday.pl, a swoją obecność w Warszawie można potwierdzić na Facebooku http://j.mp/SMD8Waw

źródło: informacja prasowa