Od kilku dni możliwość korzystania z aplikacji Taxi5 mają także użytkownicy telefonów z systemem iOS – darmowa aplikacja dostępna jest do pobrania z AppStore. Taxi5 pozwala na zamówienie taksówki bez konieczności wykonywania telefonu czy podawania adresu. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację na swoim telefonie.

Aplikacja działa też na telefonach z systemem Google Android (pobierz aplikację z Google Play). Istnieje także możliwość zamówienia taksówki ze strony internetowej Taxi5 – wystarczy wcześniej założyć konto na stronie lub przez aplikację.

Jak działa Taxi5?

Jedyne co potrzebne to smartfon z dostępem do Internetu. Zainstaluj darmową aplikację Taxi5 i załóż konto – wystarczy e-mail i numer Twojego telefonu. Trwa to kilka sekund. Po uruchomieniu aplikacji na telefonie komórkowym i automatycznym zalogowaniu się na swoje konto, aplikacja Taxi5 po chwili pokaże Ci Twoją aktualną lokalizację. Jeśli jesteś gotowy by zamówić taksówkę po prostu naciśnij przycisk „Zamów taxi“.

Przeczytaj również

Taxi5 - taksówki na guzik

Jeśli chcesz uzupełnić dodatkowe dane przejazdu wybierz opcję „zmień“. Możesz wybrać inną lokalizację wskazując ją palcem na mapie lub wpisując ją ręcznie. Zaznacz dodatkowe opcje: język kierowcy, płatność gotówką, przejazd dla większej grupy czy inną datę przejazdu. Wylatujesz jutro na wakacje? Zarezerwuj taksówkę na lotnisko już dziś. Następnie wybierz guzik „zamów taxi“ i potwierdź zamówienie.

To proste i zajmuje nie więcej niż kilka sekund. Aplikacja wyszuka dla Ciebie taksówkę spełniającą wymagania i poda czas przyjazdu – nie musisz czekać na ulicy wypatrując charakterystycznego samochodu. Czekaj w kawiarni dopijając kawę, aplikacja sama przypomni kiedy upłynie czas do przyjazdu taksówki.

Gdzie działa Taxi5?

Aplikacja działa od kwietnia 2012 roku we Wrocławiu. Po miesiącu działalności w swojej bazie posiada prawie 2500 taksówek w 13 miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Olsztynie oraz Zielonej Górze. Każdego tygodnia zasięg działania aplikacji Taxi5 rozszerza się o kolejne miasta i korporacje.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)