Interaktywny stół nie jest już pieśnią przyszłości. Możliwe, że już wkrótce, chwilę po odłożeniu karnetu festiwalowego na blat stołu, wyświetlą się na nim teledyski wykonawców, a gra towarzyska z przyjaciółmi nie będzie wymagała realnej planszy. Wszystko to może stać się realne za sprawą stołu dotykowego GLIPTable. Projekt należy do trójki przyjaciół z Poznania i powstawał, tak jak przystało na przełomowe produkty IT – w garażu.


Stół dotykowy GLIPTable zostanie zaprezentowany branży IT 13-14 września podczas I Międzynarodowego Forum Klastrów IT, które odbędzie się w Eureka Technology Parku w Dąbrowie k/Poznania. Wydarzenie zgromadzi branżowych ekspertów, przedstawicieli klastrów, instytucji publicznych, oraz firm, które chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszych technologiach.

– Podczas I Międzynarodowego Forum Klastrów IT zamierzamy pokazać możliwości naszego urządzenia, zebrać pomysły na nowe aplikacje i docelowo pozyskać inwestora – mówi Grzegorz Hibner, jednen z twórców urządzenia.

– Coraz silniej dostrzegamy potrzebę pozyskania finansowania na działalność badawczo-rozwojową oraz promocję. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, rozważamy także możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej – dodaje współtwórca Krzysztof Liszyński.

Interfejs urządzenia oparty jest na systemie operacyjnym Windows 7 i umożliwia jednoczesną pracę lub rozrywkę kilku osobom. Można na nim komfortowo surfować w Internecie, przeglądać obrazy, specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne oraz przeglądać szczegółowy program wydarzenia. GLIPTable posiada 48 cali powierzchni dotykowej z możliwością śledzenia ponad 40 punktów dotyku oraz system audio, wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth.

– Za każdym razem, gdy pokazujemy urządzenie publicznie pojawiają się kolejne pomysły zastosowań. W chwili obecnej myślimy, aby rozpowszechnić GLIPTable wśród deweloperów mieszkaniowych oraz dealerów samochodowych. Urządzenie równie dobrze sprawdzi się jako automat rozrywkowy lub powierzchnia reklamowa, pozwalająca na interakcję z potencjalnymi klientami – opowiada Przemysław Kozłowski, współtwórca urządzenia.

Biznes ambitnych poznaniaków z pewnością warto obserwować. Konstruktorzy nie spoczywają na laurach i rozwijają paletę produktów poprzez opracowanie autorskiego oprogramowania. Zamierzają również wdrożyć „wielodotykowość” na innych powierzchniach, takich jak ściany, witryny sklepowe, podłogi i bary.

Z ideą i realizacją projektu można zapoznać się na stronie internetowej www.glip.pl. Zapraszamy również do skorzystania z GLIPTable, który będzie udostępniony już 13-14 września w trakcie I Międzynarodowego Forum Klastrów IT w Eureka Technology Park w Dąbrowie k/Poznania. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.siecinnowacji.org/forum/.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)