Stół multimedialny GLIPTable na Międzynarodowym Forum Klastrów IT

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Interaktywny stół nie jest już pieśnią przyszłości. Możliwe, że już wkrótce, chwilę po odłożeniu karnetu festiwalowego na blat stołu, wyświetlą się na nim teledyski wykonawców, a gra towarzyska z przyjaciółmi nie będzie wymagała realnej planszy.

Interaktywny stół nie jest już pieśnią przyszłości. Możliwe, że już wkrótce, chwilę po odłożeniu karnetu festiwalowego na blat stołu, wyświetlą się na nim teledyski wykonawców, a gra towarzyska z przyjaciółmi nie będzie wymagała realnej planszy. Wszystko to może stać się realne za sprawą stołu dotykowego GLIPTable. Projekt należy do trójki przyjaciół z Poznania i powstawał, tak jak przystało na przełomowe produkty IT – w garażu.


Stół dotykowy GLIPTable zostanie zaprezentowany branży IT 13-14 września podczas I Międzynarodowego Forum Klastrów IT, które odbędzie się w Eureka Technology Parku w Dąbrowie k/Poznania. Wydarzenie zgromadzi branżowych ekspertów, przedstawicieli klastrów, instytucji publicznych, oraz firm, które chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszych technologiach.

– Podczas I Międzynarodowego Forum Klastrów IT zamierzamy pokazać możliwości naszego urządzenia, zebrać pomysły na nowe aplikacje i docelowo pozyskać inwestora – mówi Grzegorz Hibner, jednen z twórców urządzenia.

– Coraz silniej dostrzegamy potrzebę pozyskania finansowania na działalność badawczo-rozwojową oraz promocję. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, rozważamy także możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej – dodaje współtwórca Krzysztof Liszyński.

Interfejs urządzenia oparty jest na systemie operacyjnym Windows 7 i umożliwia jednoczesną pracę lub rozrywkę kilku osobom. Można na nim komfortowo surfować w Internecie, przeglądać obrazy, specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne oraz przeglądać szczegółowy program wydarzenia. GLIPTable posiada 48 cali powierzchni dotykowej z możliwością śledzenia ponad 40 punktów dotyku oraz system audio, wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth.

– Za każdym razem, gdy pokazujemy urządzenie publicznie pojawiają się kolejne pomysły zastosowań. W chwili obecnej myślimy, aby rozpowszechnić GLIPTable wśród deweloperów mieszkaniowych oraz dealerów samochodowych. Urządzenie równie dobrze sprawdzi się jako automat rozrywkowy lub powierzchnia reklamowa, pozwalająca na interakcję z potencjalnymi klientami – opowiada Przemysław Kozłowski, współtwórca urządzenia.

Biznes ambitnych poznaniaków z pewnością warto obserwować. Konstruktorzy nie spoczywają na laurach i rozwijają paletę produktów poprzez opracowanie autorskiego oprogramowania. Zamierzają również wdrożyć „wielodotykowość” na innych powierzchniach, takich jak ściany, witryny sklepowe, podłogi i bary.

Z ideą i realizacją projektu można zapoznać się na stronie internetowej www.glip.pl. Zapraszamy również do skorzystania z GLIPTable, który będzie udostępniony już 13-14 września w trakcie I Międzynarodowego Forum Klastrów IT w Eureka Technology Park w Dąbrowie k/Poznania. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.siecinnowacji.org/forum/.

źródło: informacja prasowa