Międzynarodowy Dzień Freelancera z Getak.pl

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Stany Zjednoczone – kraj freelancerów, to tam powstała inicjatywa International Freelancers Day mająca na celu celebrowanie bycia „wolnym strzelcem”. Trudno się dziwić, w kraju, którego populacja wynosi nieco ponad 311 milionów, według szacunków 26% osób stanowiących siłę roboczą to freelancerzy.

Stany Zjednoczone – kraj freelancerów, to tam powstała inicjatywa International Freelancers Day mająca na celu celebrowanie bycia „wolnym strzelcem”. Trudno się dziwić, w kraju, którego populacja wynosi nieco ponad 311 milionów, według szacunków 26% osób stanowiących siłę roboczą to freelancerzy. W Polsce, według nieoficjalnych danych, freelancerem jest co piąty dorosły. 21 września serwis Getak.pl zaprasza do świętowania International Freelancers Day wspólnie z freelancerami z Polski i innych krajów podczas bezpłatnej, międzynarodowej konferencji online.

Twórcą idei International Freelancers Day jest Ed Gandia, który swoim wystąpieniem otworzy doroczną konferencję zorganizowaną z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Freelancera. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego kilkunastu amerykańskich ekspertów dzieli się swoimi biznesowymi doświadczeniami i wiedzą z milionami freelancerów na całym świecie. Z okazji tegorocznej, już trzeciej z kolei konferencji, Gandia przedstawi uczestnikom m.in. wyniki przygotowanego przez siebie raportu, którego celem jest zwrócenie większej uwagi na freelancerów w USA i nie tylko. Postulaty, jakie zawarł w swoim raporcie, mogą mieć zastosowanie w każdym kraju, gdzie profesjonalnych wykonawców zleceń działających jako wolni strzelcy, jest coraz więcej. A ich liczba z roku na rok rośnie. Również Polsce.

W swoim raporcie Ed Gandia zwraca uwagę przede wszystkim na fakt, że mimo nagłego przyrostu liczby freelancerów i pracowników kontraktowych i przewidywań, które sugerują, że ta liczba z roku na rok będzie coraz większa, mało się na temat freelancerów mówi i pisze, choćby w mainstreamowych mediach. Media internetowe, prasa, radio i telewizja poświęcają wiele godzin na przygotowanie materiałów na temat bezrobocia, nowych albo znikających miejsc pracy, zarobków różnych grup zawodowych, ale niemal w ogóle nie interesują się grupą samozatrudnionych, którzy w burzliwych gospodarczo czasach znacznie przyczyniają się do rozwoju gospodarki każdego kraju. Temat freelancerów i jednoosobowych działalności rzadko też zaprząta głowy polityków i ekspertów gospodarczych. Raport Eda Gandii chce zmienić ten trend. Chce rozwiać mity, które krążą na temat freelancerów, tego co oferują, jak są oddani swojej pracy, jak się przyczyniają do rozwoju gospodarki, jakim wyzwaniom muszą na co dzień stawić czoła. Raport opracowany przez Gandię jest również inspiracją dla freelancerów – powstał we współpracy z ponad 1500 osobami, które jako freelancerzy zarabiają na życie. Raport Gandii jest w języku angielskim, bezpłatny i dostępny dla każdego na http://www.internationalfreelancersday.com/2012report.

Tegoroczna konferencja rozpocznie się w piątek, 21 września o godz. 10 czasu nowojorskiego, czyli o godz. 16 czasu polskiego, od powitania, które wygłosi twórca inicjatywy i raportu – Ed Gandia, autor książki „The Wealthy Freelancer” – „Zamożny freelancer”. W konferencji wziąć udział może każdy freelancer, bez względu na to, czy przebywa akurat na terenie USA, Brazyli, Szwecji, Indii czy Polski, bo odbywa się ona online. W dodatku uczestnictwo nic nie kosztuje, wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie www.internationalfreelancersday.com. – Jako serwis, który za cel stawia sobie oddanie głosu freelancerom i wspieranie ich w rozwijaniu swojej działalności, uznaliśmy, że warto jest zwrócić ich uwagę na powstałą w Stanach Zjednoczonych, ale kierowaną do freelancerów na całym świecie, inicjatywę International Freelancers Day. Poprzez zwrócenie uwagi na to wydarzenie, chcemy 21 września celebrować Dzień Freelancera ze wszystkimi freelancerami – użytkownikami serwisu. W porozumieniu z organizatorem konferencji dostarczamy informacje na temat wydarzenia polskim „wolnym strzelcom” i zachęcamy ich do przyłączenia się do grona słuchaczy inspirujących wystąpień przygotowanych na tę okazję przez wielu amerykańskich profesjonalistów. – mówi Radosław Kobus, współtwórca Getak.pl.

Informacje na temat programu i atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy konferencji, również w języku polskim, publikowane są na blogu Getak.pl oraz na fan page’u Getak.pl w serwisie społecznościowym Facebook.

źródło: informacja prasowa