Finał II edycji konkursu „Od pomysłu do biznesu”

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Łódź z niezatapialnego materiału, urządzenie typu „mózg-komputer”, nowe możliwości w sieci to niektóre projekty, które doszły do finału II Edycji konkursu „Od pomysłu do biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią”.

Łódź z niezatapialnego materiału, urządzenie typu „mózg-komputer”, nowe możliwości w sieci to niektóre projekty, które doszły do finału II Edycji konkursu „Od pomysłu do biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią”.

Do konkursu zgłoszono 30 projektów na biznes, poszukujących kapitału. Do finału wybrano 7 najlepszych, jeden z nich już znalazł inwestora. 1 października br., w Hotelu Sheraton, w Sopocie – 6 finalistów zaprezentuje swoje pomysły, przed około 40 inwestorami oraz Jury konkursu, które wybierze najlepszy biznesplan. Projekty dotyczą pomysłów mogących znaleźć szerokie zastosowanie m.in. w nauce, medycynie, turystyce, rozrywce.

Na uroczystą Galę przybędą inwestorzy z całej Polski, przedstawiciele sieci aniołów biznesu oraz funduszy kapitałowych i zalążkowych, czyli osoby mające finansowe możliwości realizacji tego typu projektów. Jednym z inwestorów będzie Fundusz Kapitałowy Agencji Rozwoju Pomorza S.A. To przed nimi będę się prezentować autorzy 6-ciu najlepszych projektów. Wszystkie pomysły są innowacyjne i sięgają do własnych rozwiązań. – Kapitału gotowego zainwestować w nowe pomysły biznesowe jest więcej, niż dobrych i przeanalizowanych projektów. Współpracując z pomysłodawcami widzę, że ta tendencja się zmienia. Konkurencja, marketing, realia rynku to pojęcia coraz lepiej przez nich rozumiane. – mówi Katarzyna Duda, kierownik projektu Inwestornia.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest organizatorem konkursu przygotowanego w ramach projektu „Biznes dla biznesu – budowa platformy współpracy między inwestorami prywatnymi i pomysłowymi przedsiębiorcami”. Jego celem jest inicjowanie kontaktów biznesowych pomiędzy pomysłodawcami, posiadającymi ciekawe pomysły a prywatnymi inwestorami – Aniołami Biznesu, posiadającymi kapitał na realizację najbardziej interesujących przedsięwzięć. Konkurs kierowany jest do osób fizycznych oraz firm we wczesnej fazie rozwoju z całej Polski. W procesie wyłaniania finalistów projekty były oceniane pod kątem:

  • Jakości pomysłu, jego innowacyjności ale i możliwości wprowadzenia na rynek;
  • Znajomości realiów rynku i konkurencji;
  • Stopnia zaawansowania projektu i gotowości do wdrożenia;
  • Kompetencji i doświadczenia zespołu;
  • Opłacalności finansowej;

Te, które zostaną zaprezentowane na Gali zostały ocenione najwyżej. Ogłoszenie finalisty konkursu odbędzie się o godzinie 19:00 w poniedziałek 1 października br. w Hotelu Sheraton.

Finaliści II Edycji Konkursu, którzy zaprezentują swoje pomysły:

  1. „ALTAIR” miniaturowy helikopter – Adam Miłosz, Szymon Modzelewski – Projekt Altair jest bezzałogowym, miniaturowym helikopterem przeznaczonym do wykonywania zdjęć i kręcenia filmów z niskich pułapów o bardzo szerokim zastosowaniu.
  2. „DDROME” multiinstrument audiowizualny – Marta Wardin, Ddrome Sp. z o.o. – ddrome to interaktywny multiinstrument audiowizualny, umożliwiający ok. 10-cio osobowej grupie tworzenie „na żywo” utworu muzycznego oraz towarzyszących mu wizualiów za pomocą intuicyjnych, prostych w obsłudze urządzeń.
  3. Urządzenie telekomunikacyjne – punkty dostępowe (AP) – Wojciech Wojciechowski, Dominik Żeromski – Produktem firmy będą urządzenia elektroniczne tzw. punkty dostępowe (ang. Acces Point- AP) wykorzystywane w budowie sieci informatycznych oraz telekomunikacyjnych.
  4. Jednostki i obiekty pływające o konstrukcji niezatapialnej – Robert Draszyński, RMD Boats – Firma RMD Boats opracowała metodę produkcji jednostek i pomostów pływających, wykonanych z materiału, który gwarantuje niezatapialność konstrukcji. Cel, który przyświeca firmie to stworzenie jednostek pływających, jachtów, łodzi rekreacyjnych i roboczych o konstrukcji niewymagającej jakiejkolwiek konserwacji ze strony użytkowników.
  5. „MyPhony” – platforma internetowa umożliwiająca generowanie aplikacji mobilnych oraz mobilnych wersji stron internetowych – Łukasz Hołowacz – Projekt MyPhony opiera się na pomyśle platformy internetowej dającej użytkownikowi możliwość łatwego stworzenia aplikacji/strony mobilnej na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS.
  6. „UWOLNIJ SWÓJ UMYSŁ” Bezdotykowy Interfejs komputerowy wykorzystujący zdobycze neurotechnologii – Rafał Aleksandrowicz – Projekt dotyczy rozwiązania z zakresu technologii mózg-komputer. Innowacyjne urządzenie wraz z oprogramowaniem pozwoli na intuicyjną pracę z komputerem, przyspieszy wymianę informacji między urządzeniem a człowiekiem.

źródło: informacja prasowa