Globalna platforma mobilnej rozrywki, której operatorem jest wrocławski developer gier Tequila Mobile, skutecznie realizuje plany ekspansji.

Społeczność Tequila Planet - platformy służącej do globalnej dystrybucji gier na urządzenia mobilne - rośnie z dnia na dzień i w tym tygodniu osiągnęła poziom 20 milionów unikalnych użytkowników. Tym samym jest to największa tego typu platforma działająca z Polski. Liczba osób aktywnie korzystających z dostępnych na niej gier Android, iOS i Java od kwietnia tego roku wzrosła dwukrotnie. Do tej pory, w ciągu półtora roku od uruchomienia platformy, ponad 1.4 miliona graczy zdecydowało się kupić wirtualny dodatek realizując łącznie ponad 2,3 mln płatnych transakcji. Co więcej, przeciętny użytkownik zagrał średnio 10 razy w którąś z dystrybuowanych przez Tequila Planet grę, co daje ponad 200 milionów rozegranych sesji i przekłada się na ponad 17.6 miliona godzin spędzonych z telefonem lub tabletem w dłoni.

Powyższe wyniki mówią same za siebie; produkty oferowane przez Tequila Planet są przyjmowane przez graczy z wielkim entuzjazmem m.in. gra Fantasy Kingdom Defense HD, która z rankingiem graczy wynoszącym 4.6 w skali 5 gwiazdek była ostatnio intensywnie promowana w globalnym sklepie Google Play. Łukasz Deszczułka, członek zarządu spółki, mówi: - O popularności platformy i dostępnych na niej tytułach świadczy fakt, że ponad pół miliona graczy dokonało powyżej pięciu płatnych transakcji mimo iż są one zupełnie opcjonalne. Rekordziści potrafią dokonać ponad stu transakcji grając w trzy-cztery tytuły w tym samym okresie. Łącznie nasi gracze wydali już ponad dwa miliony dolarów na wirtualne dodatki dostępne w oferowanych grach.

Obecnie Platforma rośnie najszybciej na rynkach krajów Europy Zachodniej i Środkowej (30%), Ameryki Południowej (18%) oraz wybranych krajów Azji (ponad 30%). „Kilka razy doświadczyliśmy sytuacji w której nasza platforma była po prostu przeciążona z powodu nadmiernego ruchu” tłumaczy Łukasz Deszczułka. Jak dodaje, ze względu na dużą ilość pobrań gier musieliśmy rozbudować infrastrukturę. Dzięki temu platforma jest wysoce skalowalna oraz monitorowana i dostępna dla użytkowników 24 godziny na dobę. Warto również podkreślić, że tempo ekspansji platformy przyspiesza; dodatkowo wkrótce na platformie pojawią się produkty developerów ze ścisłej światowej czołówki branży mobilnej.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)