Symulator jest narzędziem pozwalającym znaleźć najlepiej dopasowaną indywidualnie ofertę na telefon komórkowy. Głównym komponentem systemu jest silnik RING. Jego działanie opiera się na wstecznym "ratingu" połączeń (tzw. "reratingu") - operacji często wykonywanej przez operatorów w przypadku reklamacji wysokości rachunku zgłaszanej przez klienta.


System generuje wszystkie możliwe kombinacje taryf i usług zgodnych z ofertą danego operatora. Są ich miliony. Następnie generowane są podpowiedzi do silnika. Zmniejszają one liczbę niezbędnych obliczeń do kilkudziesięciu tysięcy i sprawiają, że analiza trwa kilka sekund. Silnik RING wykonuje "rerating" dla każdej z pozostałych kombinacji, na historycznym billingu (rachunku szczegółowym) wskazanym przez użytkownika, i pokazuje te kombinacje, dla których wartość rachunku jest najmniejsza.

System w swojej bazie posiada abonamentową i prepaidową ofertę dla klientów detalicznych i firmowych czterech największych operatorów w Polsce. Aktualnie w bazie znajduje się ponad setka taryf i około 500 usług dodanych zmniejszających koszty połączeń krajowych.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)