... ... ...

Pierwszy „Hackathon dla e-wolontariatu” zakończony sukcesem!

Dodane

23-05-2013

Mam Startup

Gra fundraisingowa, system do zarządzania grafikiem wolontariuszy, mechanizm wspierający akcję „Dzielę się książkami” oraz aplikacja do zarządzania wydarzeniami na Facebooku to efekty dwudniowego sprintu programistycznego, zorganizowanego 18-19 maja 2013 r. przez Fundację Dobra Sieć i Fundację Orange.

Skąd pomysł na hackathon? Organizacje pozarządowe realizujące projekty społeczne w sieci mają głowy pełne pomysłów, często jednak brakuje im narzędzi, za pomocą których mogłyby wcielić je w życie. Z drugiej strony, istnieją społeczności osób zafascynowanych programowaniem – amatorów i zawodowców, którzy z nowymi technologiami potrafią działać cuda. „Hackathon dla e-wolontariatu” był przestrzenią styku tych dwóch światów – miejscem, w którym kilkunastu programistów zamieniło marzenia trzech fundacji: Dzieci Niczyje, Psiegrane Marzenia oraz Dziecko i Kultura w rzeczywiste aplikacje.

Obecnie zespoły kontynuują on-line prace nad szlifowaniem i implementacją aplikacji. Wszystkie aplikacje wezmą udział w konkursie, którego laureatów poznamy 17 czerwca podczas konferencji ‚Discover e-volunteering. Change the WWWorld!’.

Po konferencji aplikacje udostępnione będą na wolnych licencjach – tak, aby każda zainteresowana organizacja mogła z nich swobodnie korzystać.

MamStartup objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)