Dziś szkoła coraz częściej sięga po nowoczesne technologie, aby skuteczniej przekazywać wiedzę uczniom i studentom. Dzięki kontraktowi podpisanemu podczas targów Info Comm w amerykańskim Orlando Aduma MultiTouch Pack, do tworzenia interaktywnych prezentacji na ekrany wielodotykowe, stanie się bardziej popularny za oceanem. Ma pomóc w tym umowa z Qomo – jednym z globalnych producentów rozwiązań adresowanych do rynku edukacyjnego

Aduma S.A., specjalizująca się w tworzeniu interaktywnych systemów Human-Computer Interaction, już drugi raz gościła na targach Info Comm, które co roku odbywają się w czerwcu w Stanach Zjednoczonych. To jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń dla branży technologicznej, informatycznej i interaktywnej. Jego celem jest wyznaczanie globalnych trendów w rozwoju nowoczesnej komunikacji. Największy polski producent systemów reagujących na ruch, kinetycznych, dotykowych, mobilnych i Augmented Reality podczas tego wydarzenia podpisał umowę dystrybucyjną z Qomo HiteVision. Wynikiem współpracy ma być rozpowszechnianie w USA, przez tego globalnego producenta rozwiązań dla edukacji, oprogramowania MultiTouch Pack. – Dzięki niemu w prosty sposób, nawet w ciągu kilku minut, można stworzyć interaktywne prezentacje na ekrany dotykowe – wyjaśnia Jan Bełezina z Aduma S.A. – Wystarczy na zasadzie drag&drop przeciągnąć z folderu własne tło, logo, pliki zdjęciowe, materiały video oraz PDF-y, stworzyć opisy i po kilku minutach cieszyć się samodzielnie przygotowaną prezentacją na ekranie, z którego może korzystać kilka osób jednocześnie. Dzięki możliwości bezpłatnego zainstalowania programu do przygotowania interaktywnych prezentacji na dowolnej liczbie komputerów może on w łatwy sposób być wykorzystywany w szkołach i uczelniach wyższych, a także w domach nauczycieli, uczniów i studentów.

Prognozy Display Search - Touch Panel Market Analysis podkreślają, że rynek ekranów dotykowych rośnie dziś dziesięć razy szybciej niż standardowych rozwiązań typu display. Wedle raportu Juniper Research całkowita wartość rynku ekranów dotykowych w 2011 roku wynosiła 13,5 miliarda dolarów, a do 2017 r. ma wzrosnąć do poziomu niemal 24 miliardów. Jednym z najbardziej rozwojowych rynków jest właśnie branża edukacyjna, która dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii może skuteczniej dotrzeć z przekazem dydaktycznym do uczniów. – Wykorzystanie ekranów wielodotykowych staje się coraz popularniejsze w szkołach na całych świecie – mówi Maciej Mielcarek, Wiceprezes Zarządu Aduma S.A. – Wynika to z coraz większej popularyzacji urządzeń mobilnych, które sprawiły, że dotykowy system obsługi urządzeń stał się powszechny w użyciu. Dzięki połączeniu sprzętu Qomo i oprogramowania Adumy dla szkół i instytucji edukacyjnych przygotowujemy w USA ciekawe rozwiązanie. Za pomocą MultiTouch Packa każdy może tworzyć interaktywne prezentacje w domu czy pracowni komputerowej w szkole, a następnie prezentować je przed całą klasą. W ten sposób realizowane działania edukacyjne nabierają nie tylko bardziej interesującej formy i efektywniej realizują cele założone przez nauczycieli i wykładowców akademickich.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)