Udział w Poznań Startup Weekend już w zasięgu ręki!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

W dniach 7-9 października, w Poznaniu odbędzie się Poznań Startup Weekend, którego organizatorem jest Fundacja Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi pomysłodawców w zakresie nowych technologii z całej Polski.

W dniach 7-9 października, w Poznaniu odbędzie się Poznań Startup Weekend, którego organizatorem jest Fundacja Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi pomysłodawców w zakresie nowych technologii z całej Polski. Dla wybranych z nich ten weekend może być początkiem ich nowego wymarzonego biznesu. Dzięki takim inicjatywom Polska staje się obecna wśród krajów liczących się na innowacyjnej, nowo technologicznej mapie świata.


Poznań Startup Weekend to 3 dniowa impreza, trwająca bez przerwy, przeznaczona dla ludzi otwartych, kreatywnych, przedsiębiorczych, a przede wszystkim zdolnych. Jej celem jest skompletowanie zespołu i wytworzenie w ciągu 54 godzin prototypu usługi, narzędzia, serwisu, głownie internetowego lub przeznaczonego na telefony komórkowe. Impreza jest biletowana. Sprzedaż biletów na Poznań Startup Weekend już wystartowała. Jest ich tylko 100 i ani jednego więcej. Jeśli jesteś grafikiem, koderem, entuzjastą nowych technologii, innowatorem, kimś kto myśli o własnym biznesie, nie zwlekaj.

Pierwszego dnia  imprezy odbędą się prelekcje zaproszonych gości – wytrawnych praktyków. Wszystkie prezentacje będą dotyczyły spraw biznesowych, przyjmą formę case’ów i porad wynikających z doświadczenia, będą też motywatorem do wytężonej pracy przez najbliższe godziny.  Następnie każdy z uczestników ma 90 sekund na zaprezentowanie pomysłu na biznes, z którym przyszedł na imprezę.  Po prezentacji pomysłów odbędzie się kompletownie zespołów.  Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na zainteresowanie (zawód, umiejętności) na grupy:  programistów, grafików i specjalistów od marketingu. Aby projekt mógł być realizowany podczas imprezy pomysłodawca musi pozyskać minimum 2 współpracowników, jeżeli jest programistą to dobrze, aby to był jakiś grafik i człowiek od marketingu.

W piątkowy wieczór przewidziana jest impreza wyłączne dla uczestników Poznań Startup Weekendu. Od sobotniego poranka, zaczyna się praca nad projektami. Zespoły mają całą sobotę oraz niedzielę do godziny 15.00 na przygotowanie planu rozwoju projektu oraz rozpoczęcia jego realizacji. W tym czasie zespoły mają ciągły dostęp do mentorów, ludzi którzy w tej branży odnieśli sukces (z Polski, ale również z zagranicy). W niedzielę o godzinie 15.00 zbiera się Jury i wybiera najlepszy pomysł Poznań Startup Weekend.  Na sali pojawią się także zaproszeni inwestorzy zatem zespoły mają pewną szansę na pozyskanie finansowania. Dodatkowo zespół otrzymuje nagrody rzeczowe.

Bilet wstępu na  Poznań Startup Weekend kosztuje 150 złotych. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla osób wybierających się na konferencję e-nnovation, która odbędzie się w dniach 10-11 października w Poznaniu. Zakup biletu na Poznań Startup Weekend upoważnia do zniżki na zakup biletu na e-nnovation (297 pln zamiast 397, a po 1 września zamiast 497). Natomiast uczestnik posiadający bilet na e-nnovation weźmie udział w Poznań Startup Weekendzie za jedyne 50 pln.

Impreza odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79. Patronem imprezy jest już Allegro (organizator konferencji e-nnovation.pl).

Inicjatywa Startup Weekend jest projektem światowym. Takie weekendy, mające na celu wyłonienie gwiazd startupowych, odbywają się od Stanów Zjednoczonych, przez Meksyk, Indie, Europę, Azję aż do Japonii. Teraz także w Polsce. Polscy pomysłodawcy innowacyjnych idei coraz częściej myślą globalnie już na samym początku projektowania swoich nowo technologicznych biznesów. Celem Fundacji Kauffmana jest budowanie i wspieranie społeczeństwa ekonomicznego niezależnych osób, które poprzez swoją działalność i pracę mogą wpływać i polepszać sytuację lokalnych społeczności. Założyciel Ewing Kauffman sam jest przykładem przedsiębiorcy „from zero to hero”. Jego fundacja zachęca do budowania przedsiębiorczości w opozycji do ciepłych posad na etacie. Taka droga wymaga więcej wysiłku, ale daje też o wiele więcej satysfakcji, możliwości tworzenia, rozwoju, nie wspominając już o lepszych perspektywach finansowych.

źródło: informacja prasowa