Akcelerator startupów technologicznych GammaRebels będący częścią funduszu hardGAMMA Ventures, na Kick Off odbywającym się 11go sierpnia oficjalnie zaprezentował sześć zespołów zakwalifikowanych do programu.

Akcelerator spotkał się z międzynarodowym zainteresowaniem – GammaRebels otrzymało zgłoszenia m.in. z Hiszpanii, krajów bałtyckich i bałkańskich, a z sześciu wybranych startupów, dwa pochodzą z zagranicy - litewski BusyFlow, będącym narzędziem służącym do zarządzania projektami łączącym takie serwisy jak Dropbox, PivotalTracker, Google Docs/Calendar/Wave w jeden strumień oraz indyjski Resmesh pozwalający na zbudowanie strony personalnej w łatwy i szybki sposób bez umiejętności programowania.

- Zgłosiliśmy się do GammaRebels, bo europejski rynek jest niezwykle interesujący i uważamy, że wzięcie udziału w programie pomoże nam go lepiej zrozumieć – mówi Ashwin Bhambri, CEO Resmesh. - W Indiach ciężko zbudować produkt sprzedający się na międzynarodowych rynkach. Mamy nadzieję, że międzynarodowe grono mentorów pomoże nam wykorzystać szansę i podbić nie tylko Europę, ale też świat.

Oprócz tego, na Kick Off swoje projekty przedstawiały ARNav, będący nawigacją opartą na Augmented Reality, e-Offer łączący prezentowanie ofert na Facebooku z sieciami biznesowymi polegającymi na wzajemnych poleceniach, GameDisrupt projektujący gry mające zmieniać postawy i zachowania młodzieży oraz QRCao, będący usługą pozwalającą na dzielenie się informacjami kontaktowymi przy pomocy kodów QR.

Główną wartością akceleratora są spotkania z gronem ponad pięćdziesięciu mentorów z całego świata, wśród których są  przedsiębiorcy, inwestorzy, osoby związane z europejskimi akceleratorami i największymi korporacjami. Wszyscy mentorzy odbędą indywidualne sesje mentoringowe z każdym z zespołów.

Program trwa trzy miesiące i kończy się z październikowym Demo Day, na którym startupy będą prezentować swoje projekty przed inwestorami.

GammaRebels za 10 procent udziałów oferuje intensywny mentoring, inwestycję do 20.000 złotych i biuro w centrum Warszawy.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)