Senior FrontEnd Developer

6000-ponad 10000 PLN

Remote

06.10.2016

[email protected]

Opis oferty

Szukamy doświadczonego Frontend Developera, który nie obawia się eksperymentować z nowymi technologiami, ma doświadczenie w pracy zdalnej, potrafi bezpośrednio współpracować z klientem nad definiowaniem wymagań oraz dba o jakość i testy swojego kodu, a także posiada wiedzę poza programistyczną umożliwiającą mu przygotowanie środowiska produkcyjnego jak i zarządzanie swoim projektem do tworzenia nowych aplikacji wspierających funkcjonujące biznesy bądź powstające idee.

Wymagania i obowiązki

  • ma doświadczenie w pracy zdalnej
  • identyfikuje się z zespołem, projektem i firmą dla których pracuje
  • jest proaktywny i wychodzi z incjatywą przy rozwoju projektów
  • potrafi bezpośrednio porozumiewać się z klientem od stworzenia tasków po zarządzanie pracą i rodziałem zadań pomiędzy developerów
  • umie zorganizować pracę w projekcie i zaplanować jego kolejne etapy
  • testuje każdy fragment kodu
  • potrafi skonfigurować infrastrukturę i deployment własnego projektu przy użyciu narzędzi do automatyzacji pracy

BIZNES
Jesteśmy z Kopenhagi, ale tak naprawdę wszyscy pracujemy zdalnie, a tam mamy tylko biuro do spotkań z klientami, ponieważ stamtąd głównie mamy klientów.

W tej chwili jest nas 10 developerów, 2 designerów i 2 osoby odpowiedzialne za sprzedaż oraz pozyskiwanie klientów czy inwestorów.

Skupiamy się na zbudowaniu firmy opartej wyłącznie na seniorach, mamy samoorganizujący się zespół, nie posiadamy żadnych project managerów czy team leadów.

Jesteśmy partnerem we wszystkich naszych projektach to oznacza, że są one częściowo nasze, mamy w nich udziały i nie robimy jako takiego outsouringu typowego dla agencji.

Pozyskujemy inwestorów, którzy przychodzą do nas z gotówką i pomysłem, a w zamian za udziały w ich projektach dajemy im dobre warunki finansowe developmentu.

ORGANIZACJA
jeżeli chodzi o tryb pracy to działamy 100 % zdalnie, nasze biuro to Slack, a raz na jakiś czas umawiamy się na video Hangouty, żeby zsynchronizować się miedzy sobą.

Całą dokumentacje projektu prowadzimy na Hackpadzie, taski organizujemy na Trello, czas raportujemy we Frekcle, a naszą dostępność zaznaczamy w TimeION.

Wszystko odbywa się asynchronicznie, bo pracujemy o różnych porach czy w różnych strefach czasowych, z różnych miejsc na świecie.

Sami sobie ustalamy taski na podstawie rozmów z klientem, sami oceniamy ile zajmie nam dane zadanie, na bieżąco przed klientem raportujemy nasze postępy.

TECHNOLOGIA
Jeżeli chodzi o stack technologiczny to nigdy nie mamy narzuconej technologi przez klienta, pracujemy z tym co uważamy za sensowe, czujemy się mocni bądź chcemy tego spróbować.
Na backendzie używamy Elixira, Ruby i NodeJS, w tym momencie.

Jeżeli chodzi o mobile, to posiadamy projekty Androidowe i iOSowe.

Na frontendzie używamy Reacta z Reduxem, Angulara 1 i 2, CycleJS, EcmaScript 6+.
Do infrastruktury (CD) wykorzystujemy CircleCI, Ansible i Capistrano, wszystko stoi na DigitalOcean lub Heroku i jest w pełni zautomatyzowane.

Praktycznie co projekt, to próbujemy czegoś nowego, żeby nie trzymać się danego narzędzia i rozwiązania, co raz modyfikujemy nasze podejście i dobieramy narzędzie do problemu.

Z naszej strony mocno popieramy udział w warsztatach, konferencjach czy blogowanie, pokrywamy 50% kosztów oraz finansujemy czas na naukę nowych rzeczy.