Rotacja w branży technologicznej. Ludzie odchodzą po mniej więcej dwóch latach

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Rotacja pracowników wśród gigantów technologicznych jest duża. Ich podopieczni dość szybko szukają nowych wyzwań i w efekcie zmieniają miejsca pracy. Zobacz, po jakim czasie osoby zatrudnione w Facebooku, Google i Uberze rezygnują ze swoich posad.

fot. depositphotos.com 

Paysa, platforma zajmująca się karierą, podaje, że najniższym współczynnikiem rotacji pracowników może pochwalić się Facebook. Okazuje się bowiem, że osoby zatrudniane przez Marka Zuckerberga pracują dla jego spółki średnio przez nieco ponad dwa lata. Takim samym wynikiem nie może poszczycić się żadna inna firma. Na przykład pracownicy Google, które znane jest z przyjaznego środowiska pracy, opuszczają szeregi przedsiębiorstwa zanim zdołają przepracować dwa lata. Dotyczy to także Oracle i Apple.

Najniższej w zestawieniu plasuje się Uber. Zatrudnione przez niego osoby rezygnują z pracy po krótszym czasie niż półtora roku. Wyprzedził go nawet Snap Inc. i AirBnb, które razem wzięte są niżej wyceniane niż właściciel aplikacji do zamawiania podwózek. Znakiem tego sprzyjająca pracownikom kultura organizacyjna nie jest efektem wyceny spółki.

Poniżej znajduje się pełna lista:

Oprócz współczynnika rotacji, Paysa uwzględniła w raporcie informację o najbardziej pożądanych pracownikach przez gigantów technologicznych. Okazuje się, że prawie wszystkie spółki biorące udział w badaniu poszukują jednej osoby. Jest nią: Software Engineer. Dotyczy to zarówno stosunkowo świeżych firm jak Snap Inc., AirBnb i Uber, jak i tych z dłuższym stażem działalności, na przykład Apple, Amazon i Google.

Z tego schematu wyłamał się jedynie Microsoft. W jego przypadku, najbardziej poszukiwanym pracownikiem jest Product Experts/Adviser.

Czego z kolei pracodawcy oczekują od kandydatów o pracę? Przede wszystkim wiedzy dotyczącej informatyki, infrastructure skills (między innymi umiejętność programowania i zdobywania kontaktów) oraz umiejętności zarządzania. Wśród najpopularniejszych języków programowania znalazły się: Python, C i Java.

Pełny raport Paysa znajdziesz tutaj.