Poznaj 121 polskich startupów, które wzięły udział w pierwszej rundzie rządowego programu ScaleUp

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– Liczymy, że za dwa lata pojawi się 200 nowych innowacyjnych firm – mówiła Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju, na konferencji prasowej zapowiadającej utworzenie programu Scale UP. Minęła pierwsza runda, w której wzięło udział 121 startupów. Sprawdziliśmy, czym się zajmują.

Na zdjęciu: Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Dziesięć podmiotów, wraz ze swoimi partnerami, wzięło udział w rządowym programie wsparcia innowacyjnych firm o nazwie Scale UP (więcej o nim pisaliśmy tutaj). Jego celem była pomoc młodym przedsięwzięciom w rozwoju. Zadaniem akceleratorów było także zorganizowanie warsztatów, sesji mentoringowych oraz doradztwo. A wszystko po to, by więcej polskich innowacyjnych firm mogło osiągnąć sukces. Czy im się to udało?

Jeszcze za wcześnie żeby to oceniać, ale efekty pewnie zobaczymy za kilka lat. Teraz mamy za to okazję zobaczyć, jakie startupy uzyskały wsparcie w postaci ok. 200 tys. złotych każdy. Poniżej przedstawiamy listę akceleratorów wspierających polskie startupy, które skorzystały ze wsparcia programu Scale UP.  

1. Impact Poland (FundingBox Accelerator Sp. z o.o.)

2. Space3ac Intermodal Transportation (Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.)

3. GammaRebels (HardGamma Ventures Sp. z o.o.)

4. MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) (Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej)

5. Huge Thing Sp. z o.o.

6. Program Startup Spark (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.)

7. KPT Scale Up (Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.)

8. Program Pilot Maker (techBrainers Sp. z o.o.)

9. Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB (DGA)

10. Akcelerator Idea Global (Ideo Sp. z o.o.)

Impact Poland

Akcelerator na swoją działalność w ramach rządowego programu ScaleUp pozyskał 5,7 miliona złotych. W pierwszej rundzie akceleracyjnej pracował z 13 startupami, które otrzymały wsparcie i mentoring oraz 180 tys. złotych. Program trwał sześć miesięcy i powstał w oparciu o współpracę z Gospodarstwem Rolno–Hodowlanym Żydowo Sp. z o.o. oraz firmą NEUCA SA.

1. Aisens

System do domowej telerehabilitacji. Zespół opracował zestaw sensorów, które wykorzystują algorytmy maszynowego uczenia i sztuczną inteligencję do rehabilitowania pacjentów.

2. Consonance

System chmurowy standaryzujący i integrujący dane telemedyczne. Produktem startupu jest m.in. Cardiomatics, który samodzielnie odczytuje wyniki badań i stawia pacjentowi diagnozę.

3. CTA

Zaawansowana analiza obrazów/danych medycznych. Firma stosuje technologie uczenia maszynowego w celu usprawnienia badań z dziedziny obrazowania medycznego.

4. eDoktor24

System telemedycznych do zdalnych konsultacji z lekarzem. Za jego pomocą możemy odbyć wirtualną wizytę lekarską przez smartfon, tablet czy komputer.

5. Eton Group

Mobilny sensor do wykrywania i identyfikowania wirusa grypy. Urządzenie ma być wielkości telefonu komórkowego, na ekranie którego odczytamy wynik badania.

6. Feed Expert

System optymalizujący proces kiszenia pasz dla zwierząt. Program umożliwia także precyzyjnie określenie zapotrzebowania na składniki pokarmowe określonej produkcji mleka.

7. Nova Tracking

Mobilny system optymalizujący łańcuch dostaw. Firma rozwija koncepcję inteligentnego ładunku, który z dokładnością do kilku minut poinformuje gdzie się znajduje.

8. Postigon

Urządzenie do automatycznego przepakowania towaru. Produkt powstał m.in. dla branży produkcyjnej.

9. Slatech

Oprogramowanie wspierające optymalizację i monitoring logistyki. Narzędzie ułatwia pracę logistykom i pozwala łatwiej zarządzać transportem towarów.

10. Screendeed

Platforma online wspierająca rekrutację pacjentów do badań klinicznych. Screendeed służy także do gromadzenia, standaryzacji i udostępniania cyfrowych danych.

11. SmartBerries

Aplikacja mobilna badająca zawartość polifenoli w owocach. Produktem SmartBerries jest prosty, mobilny i szybki test. Powstał dla producentów soków i hodowców owoców.

12. Vegi

Projekt zautomatyzowanych całorocznych przydomowych szklarni opartych na systemach oświetlenia i monitoringu wzrostu hodowanych roślin.

13. ZZ Soft

Aplikacja monitorująca i optymalizująca zarządzanie flotą w firmie. Produkt powstał m.in. dla branży logistycznej.

>Powrót do listy akceleratorów<

Space3ac

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała na organizację akceleratora 5,7 mln złotych, a startupom postanowiła przekazać do 250 tysięcy złotych na rozwój. Zorganizowała dwie rundy po trzy miesiące każda. W pierwszej wzięło udział 7 startupów, z którymi pracowali eksperci i mentorzy. Program powstał we współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Gdańsku SA, Zarządem Portu Morskiego w Gdyni SA, C.Hartwig Gdynia SA, Instytutem Morskim w Gdańsku, a także Polskiej Agencji Kosmicznej.

14. Spectator

Aplikacja internetowa dla użytkowników chcących monitorować duże powierzchnie i rozpowszechniać dane geograficzne.

15. SATIM

Usługa wykorzystująca satelitarne dane SAR (Synthetic Aperture Radar) w celu wykrycia wycieków ropy na morzu. SATIM dostarcza mapy pokrycia wycieku raz na kilka dni.

16. BetterSolutions

Specjalizuje się w rozwoju systemów informatycznych i systemów dedykowanych dla logistyki, rolnictwa i przemysłu.

17. Parkanizer

System do rozpoznania, kontroli dostępu oraz zarządzania ruchem pojazdów w obszarze buforowych miejsc parkingowych i terminali w centrach logistycznych gdańskiego portu.

18. theConstruct

System wizualizacji przestrzennej budynków nieruchomości na terenie portu na podstawie modeli CAD (ang. komputerowe wspomaganie projektowania).

19. Full Fresh Air

System monitorowania zanieczyszczeń powietrza oparty na czujnikach w urządzeniu modułowym.

20. newMap

System do prezentacji informacji o terenach inwestycyjnych na podstawie m.in. danych satelitarnych, informacji geologicznych a także sieci drogowej i kolejowej.

>Powrót do listy akceleratorów<


GammaRebels

GammaRebels zorganizowało dwie rundy akceleracyjne, jedna trwała trzy miesiące, a druga cztery. Na organizację akceleratora spółka pozyskała 5,88 mln złotych, a startupom postanowiła przekazać 200 tys. złotych oraz 50 tys. złotych na wsparcie merytoryczne. Partnerem programu jest Poczta Polska SA. W pierwszej rundzie wzięło udział 9 startupów, którym mentorzy pomogli rozwinąć biznes. Oto one:

21. IOTA

Inteligentne nadawcze skrzynki pocztowe rejestrujące za pomocą sensorów i modułu radiowego wrzucanie przesyłek do skrzynki bądź ich opróżnianie.

22. ProxiGroup

Platforma ProxiTrack optymalizuje procesy logistyczne. ProxiGroup zajmuje się także instalacją w WER i wybranych placówkach pocztowych z wykorzystaniem technologii RFID.

23. Mobile Institute

System zbierania opinii i raportowania na temat obecnych i nowych usług PP oraz platforma do komunikacji z klientami.

24. Helpful Company

Chatbot do komunikacji z użytkownikiem na Facebooku i Messengerze, którego zadaniem jest usprawnienie procesu komunikacji cyfrowej z klientami PP.

25. Smarter Location

Badanie i analiza danych, pozyskanych od operatora telekomunikacyjnego, prowadzona w placówkach pocztowych dla klientów Poczty Polskiej – badanie potencjału rynkowego placówek.

26. Pakomatic

Samoobsługowe punkty nadawcze i odbioru w budynkach wielorodzinnych. Stworzenie urządzenia zintegrowanego z systemem nadawczym PP.

27. Packhelp

System do tworzenia dedykowanego pudełka z wykorzystaniem kreatora, powiązany z eSklepem Poczty Polskiej.

28. Telemedi.co

Prywatna służba zdrowia opłacana kartami „prepaid” (zamiast drogich abonamentów) dystrybuowana w placówkach Poczty Polskiej.

29. Hyper Poland

Zespół pojemników gotowych do funkcjonowania w obecnych pojazdach floty Poczty Polskiej, przygotowanych do załadunku automatycznego i transportu pojazdami Hyperloop.

>Powrót do listy akceleratorów<

MITEF Poland

MITEF Poland zorganizował dwie rundy akceleracyjne po trzy miesiące. Na pomoc startupom zebrał 5,9 miliona złotych, a akcelerowanym startupom miał przekazać 200 tys. złotych oraz 50 tys. złotych na usługi. W ramach programu startupy mieli okazję skorzystać z warsztatów, demoday oraz wziąć udział w bootcampie w MIT w Bostonie. Partnerami akceleratora byli: PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupa Adamed. W rundzie wzięło udział 23 startupów.

30. Coinfirm Blockchain Lab

Compliance w oparciu o blockchain do eliminacji nadużyć w obrocie dokumentami online. Startup prowadzi także badania nad nowymi rozwiązaniami opartymi o blockchain.

31. IC Solutions

Stworzył IC Pen, który jest długopisem do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów. Produkt pozwala przenieść ręcznie pisane treści do komputera.

32. Fenige

Błyskawiczne przelewy międzykrajowe. Innowacyjność tego produktu polega na możliwości przesyłania pieniędzy z karty na kartę, niezależnie od banku.

33. Moneyfriend

Chatbot dla FB Messengera – personalny doradca finansowy dla studentów. Bot udziela jasnych wskazówek dotyczących wydawania i oszczędzania pieniędzy.

34. Nu Delta

Błyskawiczne rozpoznanie informacji z faktur za pomocą aparatu w telefonie. Aplikacja rozpoznaje treści ze zdjęcia i przenosi je do wersji cyfrowej.

35. SaaS Manager

Przyśpieszenie budowy i integracji usług chmurowych poprzez wykorzystanie gotowych mikroserwisów.

36. SEP Innovation

Sensory i oprogramowanie do przetwarzania danych z liczników energii. Wspomaga biznesowe i operacyjne procesy w firmach z branży utilities, co skutkuje obniżeniem kosztów.

37. Vortex Oil Engineering

Zajmuje się zwiększaniem wydajności wydobycia ropy naftowej ze złóż poprzez mechaniczną zmianę właściwości wody technicznej i zmniejszeniu jej zużycia na złożu.

38. Predictail

Celem tego produktu jest przewidywanie usterek dużych maszyn za pomocą analizy Big Data. Dane z maszyn są analizowane przy pomocy algorytmów Machine Learningowych.

39. Medical Simulation Technologie

Pierwszy na świecie symulator echokardiografii przezprzełykowej bazujący na rzeczywistych danych z tomografii komputerowej.

40. SensoriumLab

Telemonitoring pacjentów zagrożonych wysiękiem opłucnowym, którego wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie w leczeniu choroby.

41. Smart Textiles

Sensor do monitorowania temperatury produktów wrażliwych, w tym leków, w łańcuchu logistycznym.

42. Cycle

Inteligentny plaster i aplikacja monitorujące cykl owulacyjny kobiet w celu ułatwienia poczęcia dziecka.

43. Induforce

Oprogramowanie przewidujące właściwości nowych materiałów magnetycznych. Projekt powstał dla branży przemysłowej.

44. Drying Process

Technologie wielokrotnie zwiększające efektywność suszenia w przemyśle. Produkt tej firmy pomaga obniżyć koszty zużycia energii średnio o 20-60%.

45. InnovaLab

Markery do materiałów, zapobiegające podrabianiu oryginalnych produktów. Produkt powstał na bazie tworzyw sztucznych lub gotowych wyrobów.

46. NVSONIC

Urządzenie do lokalizacji dźwięku w słuchawkach VR w zależności od ruchów głowy. Produkt powstał dla branży rozrywkowej.

47. 2040.io

Inteligentny asystent dla działów sprzedaży, który zastępuje tradycyjną pracę z systemami typu CRM.

48. Instytut Formy

Metalowe komponenty nadmuchiwane powietrzem. Firmie udało się nawiązać ostatnio współpracę z Grupą KGHM.

49. Waywer

Platforma multimedialnej komunikacji z klientami dla korporacji. Pozwala na łatwe kontaktowanie się z klientami w formie wideo czy czatu.

50. Nanoceramics

Komponenty dla elektroniki o zwiększonej wydajności. Mogą np. pracować w wysokich temperaturach nie tracąc własności magnetycznych, co wyróżnia je na rynku.

51. KSM Vision

Technologia do kontroli jakości, umożliwiająca obserwację 360˚ z użyciem jednej kamery. Służy m.in. do pomiarów obiektów przemysłowych.

52. Createc

Produkcja metalowej piany z opiłków.

>Powrót do listy akceleratorów<

HugeThing

Ten akcelerator na swoje działanie pozyskał z rządowego programu ScaleUp 5,8 miliona złotych, a każdemu akcelerowanemu startupowi miał przekazać do 200 tys. złotych. W ciągu dwóch rund trwających po 3,5 miesiąca przeprowadził z 9 startupami sesje mentoringowe, warsztaty i zorganizował speed dating z inwestorami. Partnerem programu został Alior Bank.

53. AtticLab

Usługa CoinSlot umożliwia małym przedsiębiorstwom akceptowanie płatności w kryptowalutach.

54. BillTech

Platforma pozwalająca opłacać rachunki za pomocą jednego kliknięcia lub w pełni zautomatyzować cały proces.

55. BmyBit

System Personal Automated Trading System (PATS), który automatyzuje handel zasobami cyfrowymi.

56. bNesis

Integracja API i nauka systemów bankowych komunikowania się z systemami innych banków.

57. Boson

Sieć wirtualnych tożsamości z wieloma punktami weryfikacji, wykorzystująca technologię blockchain i umożliwia łatwiejszą współpracę z klientami z całego świata.

58. Gleep

Oparty na sztucznej inteligencji program do telekonferencji, który nie tylko tworzy jej zapis, ale także wyróżnia słowa kluczowe, pozwala wyszukać ważne wątki i podsumowuje ustalenia.

59. Metis.finance

Wirtualny CFO, który pomoże małym i średnim firmom zoptymalizować finanse, zapewniając porady i narzędzia do podejmowania lepszych decyzji, opartych na danych i prognozach .

60. More Money

Oparty na sztucznej inteligencji asystent umożliwiający optymalizację zarządzania finansami osobistymi.

61. Positiverse

myConsents pomaga odzyskać kontrolę nad własnymi danymi osobowymi, aby móc samemu decydować kto, na jakich warunkach i w jakim celu może wykorzystywać te dane.

>Powrót do listy akceleratorów<

Startup Spark

Procter & Gamble, Wielton, Albea Polska oraz Radio Łódź to partnerzy tego programu akceleracyjnego. Organizator, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., pozyskała 5,5 miliona złotych na realizację programu akceleracyjnego. W ciągu sześciu miesięcy wsparł 8 startupów, dla których zorganizował sesje mentoringowe i warsztaty. Każdy z nich miał uzsykać równowartość 200 tys. złotych (w tym 40 tys. zł w usługach). 

62. Tap to Speak

Narzędzie do komunikowania się z widownią za pomocą aplikacji. Dzięki niemu widownia może komunikować się w czasie rzeczywistym z prowadzącym.

63. Baby Box Club

Klub subskrypcyjny dostarczający pod drzwi klientów miesięczny zapas pieluch Pampers w rozmiarze dopasowanym do dziecka.

64. Talebook

Narzędzie dla UX designerów i nie tylko. Służy do zaplanowania researchu potrzebnego do realizacji projektu strony dla klienta.

65. TerraHexen

Zajmuje się szeroko pojętym systemem bezpieczeństwa dronowego. Wyspecjalizowała się w systemach antydronowych, zabezpieczające państwowe i prywatne otoczenie.

66. Lukin Labs

To startup z branży “Industry 4.0”, skupiający się na systemach przetwarzania obrazu oraz analizie danych z sieci rozproszonych czujników.

67. ConvLink

Zajmuje się tworzeniem dedykowanych chatbotów dla firm, które kontaktują się z klientami i zbieraniem informacji od nich.

68. Take Task

TakeTask to pierwsza usługa w Polsce, która wykorzystuje zalety crowdsourcingu do badań rynku. Za pomocą tej usługi możemy zbadać użytkowników z całej Polski.

69. Versabox

Zajmuje się tworzeniem oryginalnych, niekonwencjonalnych rozwiązań z dziedziny robotyki dostosowanych do konkretnych wymagań klientów.

>Powrót do listy akceleratorów<

KPT ScaleUp

Krakowski Park Technologiczny do realizacji projektu Scale UP zaprosiło Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach oraz EC Grupę. Wraz z partnerami w ciągu rundy trwającej trzy miesiące zorganizował warsztaty i sesje mentoringowe dla 11 startupów, które miały pozyskać 150-200 tys. złotych w gotówce oraz do 50 tys. złotych w usługach. KPT ScaleUp na organizację programu rządowego pozyskał 5,9 milionów złotych.

70. Airly

Inteligentny system monitoringu jakości powietrza, w którego skład wchodzą: sensory, otwarta platforma, prognoza jakości powietrza, aplikacje mobilne i raporty.

71. ARGAS

Usługa lokalizacji obiektów w trudnych warunkach przemysłowych przy wykorzystaniu kilku technologii przewodowych i bezprzewodowych.

72. Bioseco

Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo pasażerów samolotów oraz obniżające koszty portów lotniczych i farm wiatrowych.

73. Blast Lab

IndoorNavi optymalizuje procesy wewnątrz przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie wiedzy na temat lokalizacji osób i obiektów w czasie rzeczywistym.

74. EMBETECH

Sprzęt i oprogramowanie realizujące usługi transmisji danych dla wymagających zastosowań przemysłowych i profesjonalnych.

75. flowPIN

Serwis internetowy typu SaaS do zarządzania informacją o wytwarzanych produktach na każdym etapie ich życia – od montażu po serwis gwarancyjny.

76. General Robotics

Bezprzewodowy i inteligentny system sterowania służący kontroli oświetlenia w obiektach wielkopowierzchniowych.

77. Lantalux

Pracuje nad nowym rodzajem źródeł światła, umożliwiającym odtworzenie właściwości światła naturalnego w całym zakresie widzialnym.

78. SEEDiA

Inteligentna, zasilana solarnie infrastruktura dla przestrzeni publicznych i prywatnych. Oferuje ławki solarne, standy i inne produkty gromadzące energię.

79. Sense

Rozwiązanie monitorujące konstrukcję budynków wielkopowierzchniowych, które umożliwia precyzyjne śledzenie ugięć dachu pod wpływem śniegu lub gromadzącej się wody.

80. SimPro

Symulatory do szkolenia służb ratowniczych i pracowników cywilnych na wypadek wszelkich zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu.

>Powrót do listy akceleratorów<



PilotMaker

PilotMaker rządowy program ScaleUp zorganizował razem z partnerami: Tauron Polska Energia, Kross SA oraz Amplus Sp. z o.o. Na ten cel pozyskał 5,88 miliona złotych, a akcelerowanym startup miał przekazać do 200 tys. złotych + 50 tys. złotych na mentoring. W ramach pierwszej rundy akceleracyjnej, która trwała sześć miesięcy, wsparł 20 startupów. Oto one:

81. AGP Advanced Graphene Products

Producent unikalnego na całym świecie najwyższej jakości grafenu wielkopowierzchniowego HSMG® – High Strength Metallurgical Graphene®.

82. Ampcore

Innowacyjna platforma zakupowa dla producentów warzyw i owoców, dająca możliwość intensywnej optymalizacji kosztów po stronie rolników.

83. BM3

Meshenger jest kompletną platformą IoT realizującą komunikację sieci mesh. Zasilane bateryjnie węzły tworzące sieć umożliwiają podłączenie dowolnych czujników.

84. Boneffice

Pierwsze na rynku rozwiązanie dla sektora energetycznego, które dokładnie i niezawodnie pozwala w czasie rzeczywistym monitorować wskaźniki sprawności działania bloku energetycznego.

85. CTAdventure

Ekspert w dziedzinie przetwarzania obrazu. Stosuje technologie uczenia maszynowego w celu usprawnienia badań z dziedziny obrazowania medycznego.

86. Enelion

Producent inteligentnych ładowarek do samochodów elektrycznych. Obok produkcji rozwija oprogramowanie do zarządzania sieciami terminali oraz sprzedaży energii użytkownikom.

87. ES Technik

Projekt akumulatora Li-Ion na bazie najnowszych ogniw „3tron”. Dzięki zastosowaniu ogniw 21700 3Tron można osiągnąć do 2000 cykli oraz pojemność na jednym ogniwie 5,2Ah.

88. Every European Digital

Tworzy bezprzewodowe czujniki, które przez wiele lat nie wymagają zewnętrznego zasilania ani żadnego utrzymania przekazując informacje na temat pracy lub stanu maszyn i urządzeń.

89. Genomtec ID

Podręczne, innowacyjne urządzenie diagnostyczne, oparte na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA – „złotym standardzie” diagnostyki molekularnej.

90. Hongada Poland

Opracowywanie zestawień badań na zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa i odpowiadającymi im wartościami przejechanych kilometrów w rzeczywistej eksploatacji.

91. HyperCharger

Aplikacja monitorująca status miejsc ładowania (pojazdów) oferowanych przez różnych dostawców. Rozwija także własną ładowarkę do samochodów elektrycznych.

92. iGrid Technology

Rozwiązania smart grid w obszarach generacji oraz dystrybucji energii elektrycznej w oparciu o przemysłowy internet rzeczy (IoT).

93. Inwill

Zajmuje się innowacyjnymi sposobami pozyskiwania, przekształcania i magazynowania szeroko pojętej energii. Obecnie pracuje nad nowoczesną baterią do środków transportu.

94. OneMeter

OneMeter Beacon jest elementem systemu dostarczającego kluczowe funkcjonalności inteligentnych liczników energii dla obecnie stosowanych liczników.

95. OPTIMAL Smart Hub

Połączenie innowacyjnego urządzenia komunikacyjnego z uniwersalną platformą internetową przeznaczoną do kontroli i zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi.

96. PHONEID

Pozwala na bezpieczne uwierzytelnianie użytkowników przy pomocy dowolnego telefonu komórkowego – bez instalowania aplikacji czy dostępu do Internetu.

97. Race Development

Dostarcza wiedzę i rozwiązania techniczne dla podmiotów prowadzących działalność produkcyjną opracowując dokumentacje techniczne i konstrukcyjne gotowe do wdrożenia.

98. Ratel

Chmurowa, wielokanałowa platforma telekomunikacyjna wspierana przez sztuczną inteligencję w postaci systemu dialogowego Lekta.

99. Synthex Technologies

Zajmuje się z rozwiązywaniem wyzwań i syntezą związków chemicznych na potrzeby przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, agrochemicznego, elektronicznego i wielu innych.

100. Wandlee

Wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do automatyzacji komunikacji z klientem. Na swoim koncie ma projekty dla Orange, Allegro, Viacome, TVN czy Ikea.

>Powrót do listy akceleratorów<

IndustryLab

Projekt AIP INDUSTRYLAB został zrealizowany przez DGA S.A. we współpracy z dużym przedsiębiorstwem: H. Cegielski – Poznań S.A (HCP). Na ten cel pozyskał 5,5 miliona złotych. Akcelerowane startupy, w trakcie trzech do sześciu miesięcy, miały szansę wziąć udział w warsztatach i sesjach mentoringowych oraz pozyskać 180 tys. złotych i 35 tys. złotych na mentoring. Wsparł 11 startupów.

101. MH Projekt

Podziemny magazyn energii w postaci 9,2 MW-ej elektrowni szczytowopompowej w nieczynnym szybie górniczym.

102. Grinfinity

Kompleksowe rozwiązanie składające się z części analitycznej i bazodanowej i hardware, które w sposób nieinwazyjny może być zintegrowane z przyłączem prądowym maszyny.

103. ATWind

System diagnostyczny umożliwiający niezależną i bieżącą obserwację stanu łożysk oraz podejmowanie decyzji o działaniach serwisowych na podstawie danych diagnostycznych.

104. Aquila

Zajmuje się tworzeniem paneli fotowoltaicznych o przezierności 60% (BIPV Building Integrated Photovoltaics) przy produkcji roślinnej.

105. Bio-Steel

Nowoczesny proces pirometalurgiczny polegający na przetworzeniu w piecu obrotowym mieszanki odpadu wraz z komponentami zgodnymi ze zgłoszeniem patentowym.

106. Cavico

Technologia wytwarzania kompozytu, która daje możliwość korzystania z nieprzetworzonych materiałów i surowców w ich podstawowej postaci.

107. ANDONCLOUD

System obsługiwany za pośrednictwem ekranu dotykowego umożliwiający ewidencję zmiany stanu maszyny lub stanowiska.

108. Nice IT

System dla pracowników pierwszej linii sprzedaży. NiceIT CRM łączy funkcje organizera, kalendarza i wbudowanego komunikatora z dostępnością z poziomu smartfona.

109. MMB Control

Nowoczesny i kompaktowy moduł falownikowy 200kW, który stanowi bazę do skonstruowania przekształtników o mocy wielokrotności mocy znamionowej modułu.

110. Wind Grupa ADJ

Zajmuje się tworzeniem innowacyjnych dachówek fotowoltaicznych montowanych na dachach nowych oraz remontowanych.

111. Vitelon

Efektywna kosztowo metoda pomiaru odkształceń bazująca na komputerowej obróbce obrazu, która wykrywa najdrobniejsze zmiany w produkowanym elemencie w czasie rzeczywistym.

>Powrót do listy akceleratorów<

Idea Global

Aspiro, Netia, Aviva, Autosan S.A., Arkus Romet, Olimp Labs oraz Kirchhoff Automotive to partnerzy Idea Global, którzy wsparli polskie startupy w rozwoju. Na cel realizacji programu akceleracyjnego, Idea Global pozyskała 5,85 miliona złotych rządowej dotacji, a startupom miała przekazać do 200 tys. złotych oraz 50 tys. złotych do wydania na mentoring. W trakcie pierwszej rundy, trwającej pięć miesięcy, wsparł 10 startupów.

112. qBase

System integrujący ogólnodostępne bazy danych, skierowany dla banków i firm ubezpieczeniowych. Pozwala na zmniejszenie ryzyka kredytowego oraz zwiększenie skuteczności sprzedaży.

113. Nanova

Sprzedaż linii kontrolowanych kosmetyków naturalnych opartych na glinkach, ekstraktach roślinnych i nanocząsteczkach metali szlachetnych.

114. Essell

Koncepcja przełomowego rozwiązania z obszaru Big Data / Business Intelligence – platformy on-line umożliwiającej monitorowanie w czasie rzeczywistym.

115. beahive.be

System lokalizacji ludzi bądź obiektów poruszających się na terenie obiektów z wykorzystaniem technologii Beaconów (iBeacon, Eddystone, Nearable).

116. BeforeYouGo

Aplikacja mobilna do globalnej sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Chcemy wprowadzić na rynek UBERA ubezpieczeń turystycznych.

117. eQuest

Internetowa Platforma Badawcza stanowi odpowiedź głównie na potrzeby sektora farmaceutycznego oraz lekarzy a także pacjentów.

118. Augmented Reality

Stworzyło dwa produkty: system skanowanych pocztówek dla prelegentów ich konferencji oraz system nalepek dla PostNord do przekazywania feedbacku na temat usług.

119. Princity

Aplikacja dedykowana firmom, która służy ograniczaniu kosztów obsługi drukarek nawet o 40%.

120. LifeGel

Hydrożel – LifeGel – dzięki, któremu naukowcy mogą prowadzić hodowlę komórkowych w warunkach 3D.

121. Amutali suplement – kurkuma

Projekt dotyczy suplementów diety i jest dedykowany partnerowi akceleratora firmie Olimp Labolatories.

>Powrót do listy akceleratorów<

Który ze startupów Waszym zdaniem ma największe szanse na sukces? Zostawcie odpowiedzi w komentarzach.