Branża:

e-commerce

zdrowie i uroda

sport

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

reklama

abonament

TrenujTo

Czym jest Wasz projekt?

TrenujTo.pl to miejsce nie tylko dla ludzi żyjących sportem i dla sportu, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywne życie. Z jednej strony portal to miejsce, gdzie każdy klub bądź trener może założyć swój profil. Zaprezentować zakres działalności, osiągnięcia, galerię zdjęć i filmów z YouTube, cennik i i grafik prowadzonych zajęć. Z drugiej zaś jest to wyszukiwarka, dzięki której użytkownicy znajdą dla siebie miejsce gdzie mogą trenować. Oprócz tego posiadamy czytelną prezentacją pełnego przekroju sportów i aktywności wraz z ich opisami. Dajemy możliwość naszym użytkownikom oceniania i pozostawiania opinii o znanym im klubie/trenerze i miejscu do ćwiczenia. W naszej bazie wiedzy znaleźć można informacje o kursach, szkoleniach, obozach oraz imprezach sportowych.

Jaki problem rozwiązujecie?

W łatwi i szybki sposób użytkownik portalu może znaleźć odpowiednie zajęcia dla Siebie, klub lub trenera personalnego blisko swojej okolicy. Jeżeli jednak nie wie co dokładnie chcę trenować, od czego zacząć, i chcę najpierw zapoznać się z wybranym rodzajem sportu/aktywności, to portal posiada opis każdej dyscypliny sportowej i aktywności fizycznej. Oprócz tego każda osoba może zostawić komentarz i ocenę o trenerze lub klubie. Co z pewnością pomoże innym osobom przy wyborze zajęć. Korzyścią dla klientów portalu jest zwiększenie widoczności w sieci, promowanie swojej działalności, a co za tym idzie zwiększenie dochodów. Teraz na jednej stronie www można znaleźć wszytko o sporcie i aktywnościach fizycznych. Nie trzeba marnować czas na odwiedzanie wielu innych stron.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Z jednej strony do osób, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Poszukujących trenerów i klubów do ćwiczeń, działających w branży fitness/siłownie, sportów i sztuk walki, tańca, dietetyki, koszykówki, piłki nożnej i wielu innych. Z drugiej strony do trenerów i klubów, którzy chcą zwiększyć swoją widoczność w sieci i zwiększyć ilość swoich klientów.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Za pomocą abonamentu, pobieranemu od klubów i trenerów personalnych, którzy promują się na naszym portalu.

Kto stoi za projektem?

Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem. Chcemy szerzyć i promować idea zdrowego i aktywnego trybu życia. Sami na co dzień uprawimy sport i sztuki walki.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt wystartował w maju 2016 roku. Portal ciągle się rozwija. Poprzez analizę statystyk odwiedzin portalu na bieżąca wprowadzamy potrzebne zmiany. Występujemy jako patron medialny wielu wydarzeń sportowych. Na swoim koncie mamy liczne sukcesy, m.in. współpracę z BMW Półmaraton Praski (objęliśmy bieg patronatem medialnym,) OSiR Śródmieście (współpraca barterowa), MFC (Makowski Fighting Championship) – patronat medialny 10. i 11. edycji walk. Objęliśmy patronatem medialnym targi fitness FIWE, konferencję fitness PEI, forum MMA. K2 (współpraca barterowa). Pisali o nas m.in. Sportowarodzina.pl, Warsza-wa.pl, OSiR Śródmieście.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy coraz bardziej ulepszać i rozwijać portal, aby ułatwić osobom poszukiwania odpowiednich zajęć, a trenerom i klubom znaleźć więcej klientów. Chcemy rozwijać nasz projekt w branży sportu i aktywności fizycznej, w całej Polsce. Również planujemy wdrążenie portalu na rynek anglojęzyczny. Poszukujemy też osób, którzy mogą pomóc i wspierać nasz projekt.