Branża:

biznes i finanse

e-commerce

Finansowanie:

dotacja z UE

Model biznesowy:

freemium

pośrednictwo

Xchanger

Czym jest Wasz projekt?

Xchanger.pl to innowacyjna platforma porównująca oferty wymiany walut w kantorach online i stacjonarnych umożliwiająca dopasowanie najlepszej na rynku oferty do preferencji użytkownika np. rodzaju konta bankowego, rodzaju przelewu, możliwości negocjacyjnych. Serwis Xchanger.pl skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm - pomagamy im znaleźć produkty umożliwiające optymalizację kosztów np. podroży pracowników, czy zabezpieczenia kursów. Projekt powstał w oparciu o nasze własne doświadczenia związane z problemami w znalezieniu najlepszej wymiany walut.

Jaki problem rozwiązujecie?

Pokazujemy najbardziej korzystne oferty z uwzględnieniem wszystkich kosztów. Pomagamy negocjować z kantorami, zakładać aukcje walutowe. Informujemy o osiągnięciu oczekiwanego przez użytkowników kursu poprzez alerty walutowe. Dzięki Xchanger porównasz, znajdziesz najlepszą ofertę i zaczniesz oszczędzać. Platforma jest darmowym narzędziem optymalizacji kosztów. Dzięki naszemu serwisowi widzisz ile realnie oszczędzasz na wymianie waluty zarówno w porównaniu z wymiana w bankach jak kantorach.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Kierujemy platformę do wszystkich, którzy chcą korzystnie wymienić walutę, czyli turystów,kredytobiorców hipotecznych, firm- głównie import-eksport, ale też emigrantów pracujących za granica i przesyłających pieniądze do do rodzin w Polsce. Naszym klientem są wszyscy ci ludzie, którzy są świadomi tego, że oszczędzanie na wymianie walut może przynieść wymierne korzyści finansowe.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi Monika Kania, przedsiębiorca z dużym doświadczeniem, entuzjasta nowych projektów i współprowadząca Startuptalks, audycji o startupach. Od strony marketingowej, PR i rozliczeń dotacji unijnych pomaga jej Milena Getek.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Właśnie wystartowaliśmy! Jesteśmy obecnie na etapie promowania platformy i udoskonalania funkcjonalności, więc wybaczcie nam drobne błędy, jeśli takie się pojawią. Staramy się pozyskiwać nowych partnerów, żebyście mieli lepszy pogląd na najlepsze oferty na rynku.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy zbudować rozpoznawalność platformy, tak aby społeczność pomagała nam zbudować narzędzia najbardziej optymalne dla nich samych. W przyszłości myślimy na pewno o rynkach zagranicznych, tak aby móc jeszcze bardziej kompleksowo pomagać użytkownikom w całej europie wymieniać walutę i oszczędzać.