Polski startup doceniony na Web Summit w Lizbonie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Co roku w ramach programu ALPHA wybierany jest szereg obiecujących start-upów, które mogą zaprezentować się przed światem. Wśród tegorocznych wystawców znalazła się innowacyjna polska firma Procurence.

Na zdjęciu: Robert Strzelecki, wiceprezes firmy TenderHut | fot. materiały prasowe 

Kilka słów o wydarzeniu

Web Summit jest największą konferencją w Europie z obszaru nowych technologii i biznesu. To cykliczne wydarzenie, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2010 r. w Dublinie. Web Summit to doskonała okazja do spotkania najważniejszych przedstawicieli rynku IT z całego świata, inwestorów i przedsiębiorców. Na konferencji są obecni zarówno przedstawiciele start-upów, najsłynniejszych firm nowych technologii, jak i ponad 500 firm venture capital, poszukujących pomysłów, w które mogliby zainwestować. Zainteresowanie targami rośnie z roku na rok, a statystyki mówią same za siebie: na tegoroczną edycję bilety kupiło ponad 50 tys. osób ze 165 krajów, jest to największe wydarzenie technologiczne w Europie!

Polska firma w programie ALPHA

W ramach programu ALPHA organizatorzy wybierają najbardziej obiecujące start-upy – w tym roku zgłosiło się ok. 30.000 firm. Ich przedstawiciele mają szansę zaprezentować swoją działalność i osiągnięcia międzynarodowemu środowisku IT, czyli również potencjalnym inwestorom i partnerom biznesowym. W tym roku doceniona została m.in. polska firma Procurence, która oferuje innowacyjną platformę webową do kompleksowego zarządzania siecią dostawców oraz ryzykiem w łańcuchu dostaw. – Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować swoje produkty tak szerokiej widowni, tym bardziej, że konkurencja jest naprawdę duża. Nasz udział w Web Summit pokazuje, że polskie firmy odnoszą coraz więcej sukcesów i są znacznie częściej doceniane na arenie międzynarodowej – mówi Maciej Zaleski-Ejgierd, prezes firmy Procurence.

Współpraca się opłaca

Sukcesy wielu start-upów nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia doświadczonych firm i outsourcingu specjalistów. W przypadku firmy Procurence takie rozwiązanie również przyniosło korzyści. Firma podjęła współpracę z białostocką spółką TenderHut, która została jej partnerem technologicznym. – Zakładając własną firmę, dobrze jest pamiętać o tym, że nie wszystkie start-upy muszą zaczynać działalność z kompletem specjalistów. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest outsourcing ekspertów IT i korzystanie z doświadczenia firm, które są dłużej na rynku. Przynosi to korzyści dla obydwu stron. Start-up zyskuje specjalistów IT i może się rozwijać, a pracownicy drugiego przedsiębiorstwa biorą udział w innowacyjnym i zupełnie nowym projekcie – podsumowuje Robert Strzelecki, wiceprezes firmy TenderHut.