... ... ...

Wydała drobne na koszulkowy biznes, a teraz zarabia na doradzaniu przedsiębiorcom

Dodane

12-06-2015

Adam Sawicki
Jak z tysiąca dolarów zrobić 200 tysięcy? Bizneswoman, Andreea Ayers zna odpowiedź na to pytanie i dzieli się nią z początkującymi przedsiębiorcami podczas szkoleń, które organizuje. Kobieta sama uruchomiła biznes mając tylko pomysł i niewiele oszczędności, a dziś osiągnęła komercyjny sukces.

Bezrobotna zakłada firmę

Podobnie jak wielu młodych przedsiębiorców, Andreea Ayers rozkręcając swój pierwszy biznes zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia, wielu pieniędzy, a jedynie pomysł, z którym jak wiadomo nie ma gwarancji, że przypadnie do gust odbiorcom. Mimo braku łatwego startu i posiadanych oszczędności, których miała wówczas około tysiąc dolarów, udało się jej osiągnąć komercyjny sukces. Obecnie firma LaunchGrowJoy, której jest właścicielką, zarabia ponad 200 tysięcy dolarów rocznie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Andreea Ayers |fot. facebook.com/launchgrowjoy

W 2006 roku Andreea Ayers była w piątym miesiącu ciąży i w trakcie przeprowadzki do innego miasta. Problemy ze znalezieniem pracy w nowym miejscu zamieszkania sprawiły, że kobieta zaczęła rozważać uruchomienie własnej firmy. Obawiając się niepowodzenia i utopienia pieniędzy nie brała pod uwagę pożyczki w banku, czy znalezienia inwestora. Zdecydowała się wykorzystać własne oszczędności, a jak sama stwierdziła, było to tylko tysiąc dolarów, więc z ewentualną stratą się upora.

Od koszulek do firmy szkoleniowej

Bizneswoman zdecydowała się rozpocząć produkcję i sprzedaż T-shirtów. W tym celu uruchomiła sklep internetowy, za pośrednictwem którego klienci mogli kupować koszulki. Przełom nastąpił kiedy zobaczyła przechodnia ubranego w bluzkę z napisem „Bądź obecny”. Wówczas Andreea Ayers postanowiła pozyskać partnerów biznesowych, którymi miałyby być kluby do ćwiczeń jogi. Po pomyślnie nawiązanych kontaktach z ich właścicielami, kobieta ruszyła z aktywną sprzedażą i w niedługim czasie zarobiła 124 tysiące dolarów.

W 2011 roku Andreea Ayers sprzedała koszulkową firmę. Komercyjny sukces spowodował, że wiele osób zaczęło prosić ją o biznesowe rady. Odkryła wówczas, że większość zgłaszających się do niej osób ma te same pytania. Otworzyła więc bloga, na którym opisywała swoje doświadczenia związane z prowadzoną wcześniej działalnością. Dzięki stronie internetowej, Ayers zdobyła bazę mailingową. Wykorzystując ją rozesłała wiadomości do odbiorców znajdujących się na liście z ofertą kursu online dla początkujących przedsiębiorców.

Obecnie szkolenia prowadzone w ramach LaunchGrowJoydostępne są w wersji internetowej, a właścicielka firmy edukacyjnej spotyka się również z podopiecznymi na żywo. W rozmowie z serwisem Business Insider stwierdziła, że dzięki tej formie działalności może pozwolić sobie na pracę jedynie po 25 godzin tygodniowo, a młodym biznesmenom radzi, aby obierając kierunek w życiu zastanowili się nad swoimi priorytetami i nad wysiłkiem jaki będzie potrzeby do zrealizowania swoich celów.

Komentarze (0)