Weź los we własne ręce i przekuj pomysł w biznes razem z #Academy_Smolna

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Jeśli właśnie startujesz z własnym projektem lub prowadzisz firmę nie dłużej niż 3 lata i szukasz wsparcia w prowadzeniu biznesu, nie zwlekaj i weź udział w programie #Academy_Smolna. Rekrutacja trwa do 13 maja 2016 roku, a liczba miejsc jest ograniczona.

o pierwszej tury zakwalifikuje się tylko 40 początkujących przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z dwóch rodzajów wsparcia w zależności od potrzeb – dwumiesięcznego procesu inkubacji lub indywidualnego doradztwa.

Solidna wiedza od uznanych ekspertów

Udział w #Academy_Smolna oferuje wsparcie doświadczonych mentorów oraz trzy warsztaty biznesowe z zakresu modeli biznesowych, metody lean startup oraz marketingu i sprzedaży. Do tego uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji prawnych, księgowych, a także wziąć udział w intensywnym networkingu biznesowym. To wszystko będzie dopasowane do ich potrzeb – istnieją dwie możliwości udziału w projekcie. Pierwsza z nich – Inkubacja, to cykl szkoleń i doradztwa (zgłoszenia do programu należy dokonać na dedykowanej stronie), druga – doradztwo prawne oraz księgowe (zapisy na tę opcję są możliwe poprzez odrębny formularz).

Wśród ekspertów, którzy będą wspierać przedsiębiorców podczas programu jest Bartosz Janowicz specjalizujący się we wdrażaniu innowacji w przedsiębiorstwach, rozwoju przedsiębiorczości pracowników oraz wdrażaniu metody lean startup. Również trener i konsultant współpracujący z Innovatiką i założyciel bloga leanstartup.pl.

Obok niego młodych przedsiębiorców będzie wspierał multiprzedsiębiorca Grzegorz Albrecht, który współtworzył 6 firm, w tym kanał telewizyjny o zasięgu ogólnopolskim. Wprowadzał także na rynek produkty pod marką PENTAGRAM, budował dział marketingu w firmie ASUS Polska oraz doradzał ponad 200 firmom w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jest również wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego.

Doradzać w zakresie prawa natomiast będzie Magdalena Miernik, prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Absolwentka Szkoły IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza. Członkini Youth Business Poland i YPIN – Young Polish International Network.

Drugim doradcą w tym aspekcie zostanie Paweł Doniec, który posiada duże doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych i obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności z branży produkcyjnej, deweloperskiej i hotelarskiej. Jego specjalizacje trenerskie to sukcesja w firmie, ryzyka prawne w biznesie, zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie, niebezpieczne zapisy w umowach z sieciami handlowymi.

W zakresie podatków radami będzie wspierał Robert Okulski, który w swojej branży z powodzeniem działa od 1993 roku. Jego kancelaria zajmuje się świadczeniem doradztwa podatkowego na rzecz klientów tak obsługiwanych przez nasze firmy, jak i zewnętrznych, oraz prowadzeniem uproszczonej księgowości (Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów). Szczególną grupę zagadnień, w których wyspecjalizowana jest moja Kancelaria stanowi rozliczanie i doradztwo na rzecz jednoosobowych firm outsorcingowych (samozatrudnienia).

Dzięki ich wsparciu rozwój firmy stanie się łatwiejszy i bardziej efektywny. Pomogą oni stworzyć i doprecyzować model biznesowy, przetestować pomysły z potencjalnymi klientami oraz przygotować je do wdrożenia, a także stawiać pierwsze kroki w zakresie sprzedaży i marketingu. Dodatkowo będą animować wymianę wiedzy wśród młodych przedsiębiorców oraz budowanie zespołu.

Wskazówki na drodze do celu

Podczas mentoringu indywidualnego uczestnicy będą mogli zrealizować cztery spotkania z ekspertem specjalizującym się w określonym wcześniej obszarze, który pomoże określić cele biznesowe i będzie wspierać w ich realizacji. Konsultacje pozwolą przyspieszyć tempo budowy oraz rozwoju firmy.

Udział w warsztatach natomiast ma na celu dopracowanie modelu biznesowego, a także zapoznanie i przećwiczenie metody lean startup. Dodatkowo umożliwią one wykonanie eksperymentów, które zweryfikują utworzony wcześniej model biznesowy oraz zaprojektowanie prototypu.

Eksperci udzielą również praktycznych wskazówek dotyczących strategii sprzedaży i marketingu, budowania wartościowych relacji biznesowych, a nawet kreowania marki osobistej. To wszystko będzie możliwe dzięki współpracy Centrum Przedsiębiorczości Smolna i Youth Business Poland

Jeśli jesteś silnie zmotywowany, masz pomysł na biznes lub już działasz na rynku, ale potrzebujesz wsparcia zgłoś się do #Academy_Smolna. Zapoznaj się z regulaminem i najpóźniej 13 maja wypełnij jeden z formularzy. Pamiętaj, że cykl warsztatów i mentoringu trwa 3 miesiące – od 14 maja do 15 lipca 2016 roku, a warsztaty i doradztwo odbywają się w Warszawie w dni powszednie w godzinach 9-17. Wykorzystaj szansę, aby stać się rekinem biznesu!

fot. pixabay.com