Gdyby nie wziął udziału w Orange Fab Polska, nie stworzyłby startupu. Trwa nabór do kolejnej edycji

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Prowadzisz małą albo średnią firmę? Weź udział w programie akceleracyjnym Orange Fab Polska. Uzyskasz dostęp do ekspertów, którzy pomogą rozwinąć Twój biznes. Odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą, jak usprawnić produkt, który tworzysz. Zgłoś się już dziś, rekrutacja kończy się 31 grudnia.

Sukcesy uczestników 

– Gdybyśmy nie nawiązali współpracy, to chyba byśmy nie rozmawiali o Hollo – mówi Leszek Hajkowski, współtwórca aplikacji dla zmotoryzowanych i uczestnik jednej z poprzednich edycji programu Orange Fab Polska. Wyjaśnia, że udział w programie pozwolił mu zweryfikować pomysł i założenia biznesowe, a także postawić firmę na nogi. Do tej pory Hollo zostało pobrane ze sklepu Google Play ok. 5 tys. razy. 

Historia sukcesu Hajkowskiego nie jest jednak jedynym przykładem tego, jak startupy rozwijają się dzięki kolejnym edycjom programu akceleracyjnego organizowanego przez Orange. W jednej z nich uczestniczył producent rozwiązań z segmentu smart home OORT. Opracowane przez niego żarówki święcą na 16 milionów kolorów i są sprzedawane w Smart Storach Orange. 

Uczestnictwo w wydarzeniu pozwoliło zespołowi stojącemu za projektem zdobyć partnerów wewnątrz Orange, a także skorzystać z międzynarodowego zasięgu firmy. Od grudnia 2015 roku ich produkty są sprzedawane w 28 krajach, w których obecna jest firma Orange. – To jest wymierny sukces – mówi Radek Tadajewski, jeden z pomysłodawców OORT. 

– Rezultaty akceleracji zależą od wielu czynników – przekonuje Michał Majewski, współtwórca PublishSoSimply i uczestnik jednej z poprzednich edycji programu. – Myślę, że w Polsce jest sporo nie tyle startupów, co innowatorów, którzy mogą dużo zyskać na współpracy z Orange. W Japonii spotkałem startup z francuskiego Orange Fab, który pozwala rozpoznawać aktorów grających w filmach. To przykład innowacji, którą bardzo ciężko samemu spieniężyć, a dzięki Orange pojawiła się szansa na dostęp do kilkudziesięciu milionów telewizorów na całym świecie. Wszystkie pomysły, które mogą być użyteczne dla klientów Orange, mogą dzięki tej współpracy sporo zyskać.

Wsparcie w rozwoju firmy

Uczestnicy programu Orange Fab Polska uzyskają dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, szerokiego grona klientów, wiedzy ekspertów, kanałów promocji i sieci dystrybucji Orange Polska. Dzięki temu będą mieli szansę na wprowadzenie biznesu na nowe tory, stanięcie przed nowymi wyzwaniami i osiągnięcie sukcesu. Właśnie ruszyła czwarta edycja programu, do której możesz zgłosić się poprzez ten formularz.

W tym etapie programu, który trwa do 31 grudnia, Orange czeka na zgłoszenia kandydatów tworzących działające rozwiązania, ale potrzebujących marki Orange do poszerzenia wachlarza swoich usług. Następnym etapem będzie wyłonienie najciekawszych kandydatów i zaproszenie ich do wzięcia udziału w prezentacji swojego pomysłu na rozwój.

Preselekcja

Spośród nadesłanych zgłoszeń Orange Fab Polska wybierze najciekawsze projekty i ich autorów zaprosi na sesje prezentacyjne Deep Dive Session. Jury biorące udział w spotkaniu wyłoni autorów kilku prezentacji i zaprosi ich do udziału w dwunastotygodniowym programie akceleracyjnym. Projekty będą oceniane pod względem potencjalnej realizacji oferty produktowej startupu z Orange.

Organizatorzy programu akceleracyjnego przewidzieli 12 tygodni na wspólną pracę nad startupami, które przeszły Deep Dive Session. W tym czasie zespoły wezmą udział w ponad 22 wydarzeniach, warsztatach czy eventach startupowych. Będą też mieli okazję współpracować z ponad 40-stoma inżynierami i analitykami biznesowymi, którzy swoje doświadczenie zbierali w pracy w 32 krajach.

40 tys. złotych na rozwój

Dobrą informacją jest na pewno to, że akcelerowane startupy uzyskają także dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, czyli do przestrzeni biurowych, ekosystemu przedsiębiorczości w postaci funduszy Venture Capital, aniołów biznesu i inwestorów. Startup, który weźmie udział w tej części programu akceleracyjnego (będzie trwać od 15.02 do 30.05) pozyska finansowanie do 40 tys. złotych.

Weźmie także udział w Demo Day w Paryżu, gdzie będzie miał okazję przedstawić swoją firmę międzynarodowej widowni. W poprzedniej edycji programu akceleracyjnego Orange Fab Polska udział wzięły takie startupy:

  • OORT. Żarówki tej polskiej firmy świecą na 16 milionów kolorów i są wykorzystywane m.in. w salonach Orange. Do czego można je wykorzystać? – W moim domu świetnie sprawdza się w pokoju dzieci i służy do tego, żeby zająć je czymś przed snem – mówi Radek Tadajewski, jeden z pomysłodawców OORT.
  • iWisher. Ten startup z Lublina pozwala spełnić nawet najskrytsze marzenia. Wystarczy, że pobierzemy aplikację i dodamy opis swojego marzenia. Jeśli przekona innych użytkowników do tego, że warto je zrealizować, dołożą się do zbiórki, by ten pomysł zrealizować. Wystarczy tylko chcieć!
  • Wise Stories. Dzieciństwo bywa trudne, szczególnie jeśli chodzi np. o strach przed ciemnością. Jeśli jesteś rodzicem i nie wiesz, jak przekonać dziecko do tego, że może czuć się bezpiecznie, nawet przy zgaszonych świetle, Wise Stories jest dla Ciebie. Ta aplikacja za pomocą bajek pomoże przezwyciężyć problemy naszych dzieci.
  • Hollo. To aplikacja dla wszystkich zmotoryzowanych. Pozwoli szybko znaleźć pomoc drogową, ale i mechanika, który według opinii mieszkańców najlepiej wykonuje swoją pracę. Jak go znaleźć? Wystarczy pobrać aplikację, wpisać swoją lokalizację i wybrać jednego z wielu dostępnych mechaników.
  • PublishSoSimply. Za pomocą tej aplikacji szybko i tanio opublikujemy swojego ebooka czy raport, nad którymi pracowaliśmy. PublishSoSimply pozwala także na wydanie książki w wersji papierowej. Do publikacji swojego dzieła nie potrzebujemy wydawnictwa, ale chwili czasu na zapoznanie się z tym narzędziem webowym. 

I Ty możesz dołączyć do grona startupów wspieranych przez Orange Fab Polska. Wystarczy, że zgłosisz się do programu i przekonasz jury do tego, że warto zainwestować w Twoją firmę. Na Twoje propozycje czekamy do 31 grudnia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się na czym polega współraca z Orange i rozwązania jakich problemów szuka, weź udział w bezpłatnych warsztatach z ekspertami. Najbliższe spotkanie z ekspertem odbędzie się już 14 grudnia. O eHealth opowie Piotr Lubiejewski, dyrektor Programu eHealth. Więcej o wydarzeniu dowiesz się tutaj.