Poczta Polska zakończyła drugą edycję akceleratora. Postawiła na startupy zajmujące się elektromobilnością

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Pod koniec października Poczta Polska wybrała 11 startupów, które wzięły udział w jej programie akceleracyjnym. Właśnie pochwaliła się, że program dobiegł końca i że ma rozwiązania z obszaru elektromobilności.

fot. materiały prasowe

Strategia rozwoju

– Rozwiązania proponowane przez startupy musiały spełniać szereg naszych oczekiwań z czego trzy były szczególnie ważne: zgodność ze strategią Poczty, wsparcie naszych pracowników oraz pomoc w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów – mówi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek. Dodaje, że wszystkie te założenia udało się zrealizować i w związku z tym spółka Skarbu Państwa planuje wdrożyć najlepsze rozwiązania w firmie.

Podczas drugiej edycji Gamma Rebels powered by Poczta Polska skupiono się przede wszystkim na startupach, które tworzą produkty i usługi związane z elektromobilnością. W trakcie trwającej trzy miesiące akceleracji rozpoczęto prace nad pojazdami elektrycznymi; przetestowano skutery i trójkołowce oraz opracowano autonomicznego robota, którego zadaniem jest transportowanie wózka z przesyłkami. Ale to nie jedyne projekty.

Lista startupów

Poczta Polska chwali się, że poza tym startupowcy przygotowali również „oprogramowanie do planowania tras, optymalizacji miejskich połączeń logistycznych oraz narzędzie wspierające ekonomiczny styl jazdy. Nie zabrakło też rozwiązań wspierających rozwój Poczty w internecie, takich jak portal społecznościowy, portal sprzedażowy oraz aplikacje mobilne”. Pełną listę 11 projektów biorących udział w programie znajdziecie poniżej:

  1. Liveact.me – platforma do realizacji interaktywnych transmisji live do social mediów lub bezpośrednio na strony www i aplikacje mobilne do wykorzystania w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.
  2. Drivecloud – rozwiązania oparte o chmurę DriveCloud pozwalają na zmniejszenie kosztów transportu nawet o 20% poprzez optymalizację procesów logistycznych.
  3. United Robots – robot poruszający się autonomicznie w środowisku produkcyjnym oraz w przestrzeniach publicznych.
  4. Jeden Ślad – elektryczny trójkołowy pojazd wyposażony w wymienne pakiety baterii, przystosowany do transportu i dostaw przesyłek (paczek, listów i przekazów pieniężnych).
  5. Bohr Technology – platforma umożliwiająca rozwiązanie na komputerze kwantowym problemów optymalizacji kombinatorycznej w takich obszarach jak logistyka, dostawy, energetyka, połączenia lotnicze, czy procesy pracy.
  6. Praca bez Barier – aktywizacja zawodowa i komunikacja niesłyszących w oparciu o system rekrutacji i podnoszenia kompetencji.
  7. Anzonia – narzędzie przeznaczone na platformy mobilne będące pomostem między komunikatami marketingowymi a usługami mobilnymi. 
  8. Invipay – usługa dla firm eliminująca problem zatorów płatniczych.
  9. Play Holding – innowacyjny, lekki i atrakcyjny cenowo elektryczny samochód dostawczy, oparty na konstrukcji kompozytowej.
  10. Veritas – portal społecznościowo-biznesowy adresowany do osób o zbliżonych, tradycyjnych wartościach z elementami marketplace, pozwalający na wymianę kontaktów, usług i produktów.
  11. Ulan – platforma wspierająca sprzedaż i promocję firm w Internecie wraz z integracją z portalami sprzedażowymi.

Poprzednia edycja

– Zarówno pierwsza jak i druga tura programu okazały się sukcesami. Trafiły do nas bardzo ciekawe i różnorodne projekty, które pokazują jak wielka jest kreatywność polskich przedsiębiorców, gdy zapewni się im odpowiednie wsparcie i pomoże w znalezieniu funduszy na start – powiedział Krzysztof Górski, dyrektor biura strategii, rozwoju i współpracy międzynarodowej w Poczcie Polskiej. Dodał, że startupy, które wzięły udział w Gamma Rebels powered by Poczta Polska będą budować przewagę konkurencyjną firmy.

Program akceleracyjny organizowany przez spółkę Skarbu Państwa jest jednym z 10 programów wspieranych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach rządowego programu Start in Poland. W komunikacie prasowym czytamy, że celem tej „inicjatywy jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek Skarbu Państwa”.

Więcej informacji o programie Scale-Up i akceleratorach znajdziecie tutaj.