... ... ...

STARTER szuka startupów z Pomorza, które chcą pozyskać partnerów w Izraelu

Dodane

10-08-2018

Mam Startup
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wkrótce ruszy z cyklem seminariów dedykowanych firmom technologicznym i startupom, które chcą dowiedzieć się więcej o eksporcie. Wyśle uczestników do Izraela.

fot. unsplash.com

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Cztery tygodnie

Podczas czterech dwudniowych zjazdów eksperci ze STARTERA opowiedzą o budowaniu strategii eksportowej, aspektach prawnych i finansowych. Przedstawią zasady podatkowe i wypowiedzą się na temat marketingu i promocji. Uczestnicy seminariów spotkają się także z firmami na podobnym etapie rozwoju. Tyle teorii, bo STARTER stawia na praktykę.

W związku z powyższym w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego, startupy z Pomorza wyruszą z misją gospodarczą do Izraela. Uczestnicy odwiedzą tamtejszy ośrodek innowacji Haifa Ekonomic Corporation oraz będą mieli okazję do nawiązania kontaktów z izraelskimi przedsiębiorstwami, mentorami i przedstawicielami funduszy kapitałowych. Ponadto poznają ekspertów z sektorów nowych technologii. 

Wyjazd do Izraela 

– Nie przypadkowo w tym roku z misją gospodarczą wyruszamy właśnie do Izraela. Stosunki gospodarcze Polski i Izraela od kilku lat przeżywają rozkwit. W ubiegłym roku polskie firmy wypuściły na rynek partnera towary o wartości ponad 600 mln dolarów. Izrael posiada najwyższy na świecie współczynnik naukowców, inżynierów i techników – mówi Agnieszka Balcewicz, koordynatorka projektu Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. 

Dodaje, że to właśnie w Izraelu, zaraz po Dolinie Krzemowej, znajduje się najwięcej startupów, a swoją siedzibę ma ponad 70 funduszy Venture Capital. A to tylko kilka powodów dla których wkrótce Izrael będzie czołowym partnerem handlowym. W misji weźmie udział 8 firm, które zostaną wyłonioną w procesie rekrutacji. Wyjazd rozpocznie się 3 września i potrwa do 7 września 2018 roku.

Nabór 

Do projektu mogą zgłaszać się startupy z województwa pomorskiego. Mają na to czas do 14 sierpnia. Więcej szczegółów na temat programu i zasad kwalifikacji znajdziecie na tej stronie. – To pierwszy i do tej pory jedyny tego typu projekt w Polsce. Kierowany jest on zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych, a mają taki potencjał, jak również do tych, które mają już pewne doświadczenie na rynku zagranicznym – mówi Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Według Joanny Dudzińskiej, uczestniczki ubiegłej edycji USA&China Gate, udział w programie pozwolił jej dowiedzieć się między innymi o tym, jak dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców oraz jak dostosować strategię do kraju, w których chce się, aby dany produkt był rozpoznawalny.

Komentarze (0)