Znamy 6 finalistów programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Za nami finał miejskiego programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18. Wyłoniono 6 startupów z branży finansowej i ubezpieczeniowej, które zaprezentowały swoje rozwiązania przed inwestorami oraz czołowymi mentorami polskiej sceny startupowej.

fot. informacje prasowe

W ramach #WARSAW booster’18 początkujący przedsiębiorcy z branży fintech i insurtech otrzymali wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej, a w finale walczyli o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. W trakcie gali finałowej, która odbyła się 19 października, zwycięzcy zostali wybrani spośród dwóch grup: „pre-seed” i „seed”. Wśród nich znalazły się takie firmy jak: Cashy, NeuroGames Lab, Aimly, BillTech, Zweryfikujfirmę.pl oraz Rentier. 

Zdobywcą pierwszego miejsca w grupie „pre-seed” czyli zespołów, które w ramach programu wypracowały koncepcje biznesowe i udowodniły, że rynek jest zainteresowany wdrożeniem ich rozwiązań, został startup Cashy – twórca systemu, który umożliwia zarabianie w oparciu o mechanizm konta. Dzięki Cashy odbiorca może zarobić nawet 10 razy więcej niż na lokacie. 

Druga nagroda trafiła do GameHR, który stworzył zautomatyzowaną platformę w modelu abonamentowym, opartą o autorskie gry rekrutacyjne. 

Trzecie miejsce zajął projekt Aimly, wspierający walkę ze złymi nawykami. Przykładowy użytkownik aplikacji może np. zadeklarować chęć walki z paleniem papierosów oraz określić, na co mógłby przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Aplikacja dba o utrzymanie go w postanowieniu i o to, aby odpowiednie sumy trafiały do skarbonki.

W grupie „seed”, w której znalazły się start-upy posiadające co najmniej wstępny produkt lub usługę, potwierdzoną pierwszymi sprzedażami lub wdrożeniami, pierwsze miejsce zdobył projekt BillTech, aplikacja do płacenia rachunków z możliwością szybkiej zmiany dostawcy. Dzięki aplikacji BillTech użytkownik może zebrać wszystkie rachunki w jednym miejscu i zapłacić je jednym kliknięciem lub w pełni zautomatyzować proces płatności. 

Drugą nagrodę przyznano startupowi Zweryfikujfirmę.pl, która zajmuje się automatyczną analizą danych finansowych z Jednolitych Plików Kontrolnych. Narzędzie może być wykorzystane przy ocenie potencjalnych lub bieżących klientów instytucji finansowych, kontrahentów oraz podczas wydawania certyfikatów dla przedsiębiorców chcących uwiarygodnić się w oczach partnerów biznesowych. Trzecie miejsce z kolei wywalczył projekt Rentier, wykorzystujący automatyzację w procesie podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości na wynajem.

– Warszawa ma potencjał, aby stać się miejscem rozwoju dla start-upów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Zakończony sukcesem miejski program akceleracyjny WARSAW booster’ 18 jest świetnym dowodem na to, że nie tylko w stolicy, ale i w całym kraju powstaje coraz więcej innowacyjnych rozwiązań z tego zakresu. Fintechy to przyszłość nowoczesnej bankowości, dlatego cieszymy się, że Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce wspiera rozwój najlepiej rokujących projektów z sektora finansowego – mówi Piotr Sawicki, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

W rywalizacji finałowej wzięły udział 22 start-upy z dwóch grup: „pre-seed” i „seed”, które podczas intensywnej, kilkumiesięcznej akceleracji pracowały nad swoimi rozwiązaniami, korzystając ze wsparcia 40 czołowych mentorów sceny start-upowej. Istotnym elementem programu było zaangażowanie dużych instytucji finansowych, ubezpieczeniowych i biznesowych, które zaoferowały wsparcie i współpracę młodym przedsiębiorcom.

Startupy walczyły o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł. Jednak oprócz nagród finansowych uczestnicy mieli szansę wyskalować swój projekt pod okiem ekspertów i liderów rynkowych w zakresie finansów i technologii, a także nawiązać współpracę z szerokim gronem partnerów biznesowych, pozyskać inwestora, czy rozszerzyć swoją sieć kontaktów. 

– Uczestnictwo w programie akceleracyjnym #WARSAW booster’18 było szansą dla start-upów na zdobycie ogromnego bagażu doświadczeń biznesowych. Podczas intensywnej akceleracji przedsiębiorcy pracowali nad swoimi rozwiązaniami, korzystając ze wsparcia 40 czołowych mentorów sceny startupowej. Niezależnie od wygranej opracowane projekty mają szanse zaistnieć na rynku i zainteresować nimi przyszłych inwestorów czy klientów – podsumowuje Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland, operatora programu.

Do programu zgłosiło się łącznie 70 projektów z branży fintech i insurtech, które w trakcie półrocznego programu doskonaliły swoje modele biznesowe przez ponad 600 godzin mentoringów i doradztwa biznesowego. Start-upy miały również okazję zweryfikowania pomysłów na biznes pod okiem partnerów programu, wśród których znalazły się takie firmy jak: J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google Developers, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl.