Do 6 października startupy i przedsiębiorcy z branży technologicznej, którzy chcą rozwinąć swoje pomysły biznesowe, mogą zgłaszać się do hub:raum Kraków WARP –najlepszego programu dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Inicjatywę organizuje centrum innowacyjności hub:raum Kraków, które jest częścią Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile. Dotychczas w trzech edycjach akceleratora wzięło udział 36 zespołów z 15 europejskich krajów, które uznały program za najlepiej dostosowany do realiów rynków europejskich i dający możliwość rozwoju projektu w tym regionie. Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji mogą zgłaszać swoje projekty na stronie internetowej.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nowa, świeża odsłona

Tegoroczna inicjatywa hub:raum Kraków WARP zostanie zorganizowana w nowej odsłonie. Podczas intensywnych, tygodniowych warsztatów młodzi przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – wszystko dzięki obecności międzynarodowych ekspertów oraz specjalistów Deutsche Telekom i T-Mobile. Z kilkunastu zespołów zaproszonych do Krakowa, mentorzy oraz przedstawiciele centrum innowacyjności i polskiego operatora z Grupy DT wybiorą projekty z potencjałem i szansą na wprowadzenie ciekawego produktu na rynek. Wybrane zespoły przez pięć tygodni będą mogły rozwijać produkty lub usługi w hub:raum Kraków dzięki wsparciu finansowemu, doradztwu mentorów i zapewnieniu przestrzeni do pracy. Celem ich pracy będzie przygotowanie produktu lub usługi do komercyjnego uruchomienia na rynkach poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom. Najlepszy zespół będzie miał szansę zaprezentować swój projekt podczas międzynarodowej konferencji dla startupów, co umożliwi zdobycie inwestorów i doprowadzi produkt na kolejny etap rozwoju.

Dzięki hub:raum Kraków WARP mogę obserwować startupy, które wykorzystują wiedzę zdobytą podczas programu i rozwijają swoje projekty. Podczas trzech edycji wspieraliśmy zespoły w rozwoju ich pomysłów, a najlepsze z nich zaprosiliśmy do inkubatora, inwestując w nie i oferując wsparcie finansowe, dostęp do mentorów oraz zasobów Deutsche Telekom. Sukcesy uczestników naszych programów są dowodem na to, że warto podejmować takie inicjatywy. Cieszę się, że również w tym roku możemy pomóc startupom w dotarciu do milionów klientów i wejściu na zagraniczne rynki. – wyjaśnia Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

Poszukiwany, poszukiwana

Do programu mogą zgłosić się autorzy innowacyjnych pomysłów w obszarze szeroko rozumianego CIT . Proces rekrutacyjny potrwa do 6 października. hub:raum Kraków szuka zespołów oraz osób z gotowym pomysłem lub projektem. Zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie, co więcej centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz dostępny na stronie: www.f6s.com/hubraumkrakow/apply.

3 edycje hub:raum Kraków WARP hub:raum Kraków WARP to jeden z największych tego typu programów akceleracyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotychczas, w trzech edycjach turbo warsztatów, wzięły udział 36 startupy z 15 krajów. Podsumowanie pierwszej edycji programu znajduje się tutaj.

W 2013 roku wzięliśmy udział w pierwszej edycji programu akceleracyjnego, nasz projekt rozwinął się właśnie dzięki wsparciu hub:raum Kraków. Warsztaty okazały się bardzo przydatne i dały cenną wiedzę. Od tego czasu zwyciężyliśmy w kilku konkursach startupowych w Europie i przeprowadziliśmy udaną kampanię crowdfundingową na Indiegogo), która pozwoliła nam zebrać fundusze na dalszy rozwój produktu. – mówi Alexander Diatlov, współzałożyciel Ecoisme, startupu z portfolio hub:raum Kraków. Ecoisme to inteligentny system do monitorowania zużycia energii, dzięki któremu konsumenci mogą w znaczny sposób zmniejszyć koszty prowadzenia gospodarstwa domowego.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie: https://www.hubraum.com/warp.

Komentarze (0)