Innovation Nest i Campus Warsaw uruchamiają akcelerator startupów Growth!Fundusz Innovation Nest wspólnie z należącą do Google instytucją Campus Warsaw rozpoczynają program akceleracyjny Growth! Główny cel – przyspieszyć rozwój startupów z sektora B2B i wesprzeć je siecią międzynarodowych kontaktów.

Organizatorzy akceleratora Growth! skupiają się na zwiększaniu przychodów startupów, które w nim uczestniczą. Program składa się z trzech tygodniowych sesji warsztatowych poświęconych zagadnieniom: produkt, przychody oraz finansowanie. Sesje odbywają się co cztery tygodnie – w przerwach pomiędzy nimi uczestnicy mają wdrażać rozwiązania wypracowane w czasie sesji. Po ostatniej sesji zespoły udadzą się do Doliny Krzemowej, aby skonfrontować się z potencjalnymi klientami, mentorami i inwestorami. Program kończą spotkania w Warszawie i Londynie, w trakcie których startupy zaprezentują się przed inwestorami. Program poprowadzi Piotr Wilam, partner w funduszu VC Innovation Nest, anioł biznesu, przedsiębiorca i współzałożyciel Onetu. Akcelerator Growth! wspiera Campus Warsaw, na terenie którego będą odbywać się spotkania uczestników.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dla kogo Growth!

Growth! powstał z myślą o firmach z Polski i Europy Centralnej, które sprzedają swój produkt klientom biznesowym i mają miesięczne przychody na poziomie kilku tysięcy dolarów.

- To jeden z przełomowych momentów w rozwoju startupów - mówi Piotr Wilam, partner w funduszu Innovation Nest. - Firma generuje już niewielkie przychody, ale aby nadal rosła, trzeba rozpocząć proces skalowania biznesu. Moment, gdy skalowanie zaczyna działać to najwłaściwszy czas na pozyskiwanie funduszy od najlepszych inwestorów - dodaje.

W przeciwieństwie do większości programów akceleracyjnych, uczestnictwo w Growth! nie wiąże się z inwestycją i koniecznością oddawania części udziałów. Zamiast tego fundusz Innovation Nest oczekuje, że w kolejnej rundzie inwestycyjnej będzie mógł objąć udziały po niższej wycenie. Dla zainteresowanych startupów jest jednak opcja inwestycji Innovation Nest na początku programu.

Startupy chcące wziąć udział w Growth! mogą zgłaszać się do 22 listopada na stronie growth.innovationnest.co. Tego dnia zostaną wybrane pierwsze zespoły. Dla spóźnialskich organizatorzy przewidują jeszcze jeden termin - 6 grudnia. Lepiej jednak zgłaszać się wcześniej, bo drugi termin będzie dostępny tylko, jeśli po pierwszym naborze pozostaną jeszcze wolne miejsca.

Dlaczego Growth!

Program koncentruje się na ściśle określonym zagadnieniu – przyspieszaniu rozwoju startupów B2B. Format programu jest z jednej strony intensywny (3 intensywne sesje oraz wyjazd do Doliny Krzemowej), a z drugiej strony luźny – udział w nim nie wymaga relokacji na wiele miesięcy. Uczestnicy Growth! będą mogli skorzystać z doświadczenia mentorów z całego świata oraz sieci międzynarodowych kontaktów Innovation Nest oraz Google. Poznają inwestorów z Europy i USA, a także przekonają się, jak to jest pracować w Dolinie Krzemowej.

Harmonogram programu Growth!:

  • 25 listopada 2015 - pierwszy termin zgłoszeń
  • 6 grudnia 2015 – drugi i ostatni termin zgłoszeń
  • 4 stycznia 2016 – start pierwszej sesji • 8 lutego 2016 – start drugiej sesji
  • 14 marca 2016 – start trzeciej sesji • kwiecień - wyjazd do Doliny Krzemowej • maj - demo day w Warszawie i Londynie

Strona internetowa oraz formularz zgłoszeniowy: http://growth.innovationnest.co

fot. pixabay.com

Komentarze (0)