... ... ...

Zacznij robić biznes w Europie. PayLane pomoże założyć spółkę

Dodane

09-03-2016

Adam Sawicki
Twórcy internetowego systemu płatniczego PayLane startują z programem akceleracyjnym. W ramach PayLane Evolve! będą pomagać startupowcom zakładać spółki na terenie Europy. Zdaniem pomysłodawcy projektu jest to właściwe miejsce, żeby ruszyć z międzynarodową ekspansją.

Nie tylko Stany Zjednoczone

– W branży internetowej istnieje przeświadczenie: żeby robić globalny biznes, trzeba być w Stanach. Ale to nie jest prawda, co zresztą udowodniła już niejedna europejska, a nawet polska firma. Z Europy można równie dobrze sprzedawać międzynarodowo – mówi Karlo Zieliński, CEO PayLane. Dlatego zachęca przedsiębiorców do uruchamiania projektów na terenie Starego Kontynentu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jego zdaniem, dołącza się wówczas do regionalnego ekosystemu startupowego i buduje się siatkę kontaktów z inwestorami i bardziej doświadczonymi biznesmenami, tym samym stwarzając sobie możliwość wejścia na rynki zagraniczne. Pytanie tylko: w którym europejskim mieście najlepiej zacząć? Niewątpliwie zależy to od predyspozycji i celów danego podmiotu.

Biznes pomogą rozwinąć m.in. właściciele LiveChat Software

Wybór ten ułatwić ma udział w programie PayLane Evolve!. Pomysłodawca projektu tłumaczy, że jest on skierowany do wszystkich właścicieli biznesów internetowych, którzy myślą o międzynarodowej ekspansji. Zespół stojący za przedsięwzięciem pomoże startupowcom uruchomić spółkę w wybranym mieście w Europie, założyć tam rachunek bankowy i udostępnić system płatniczy PayLane.

Karolo Zieliński dodaje, że w ramach PayLane Evolve! będzie kontaktować twórców projektów z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy udostępnią im m.in. narzędzia marketingowe. Póki co, ze spółką Zielińskiego współpracuje siatka dwudziestu czterech partnerów, w tym: Brand24, LiveChat Software i Netguru. Autor programu przekonuje, że baza współpracowników cały czas się powiększa.

Społeczność będzie rosnąć  

– Chcę maksymalnie zaangażować partnerów w życie społeczności zrzeszonej w programie – mówi dyrektor generalny PayLane. Dodaje, że wierzy, że z czasem powstały właśnie program będzie „żyć własnym życiem”, jego członkowie będą służyć sobie pomocą i wpierać się nawzajem w realizacji międzynarodowych biznesów.

fot. pixabay.com 

Komentarze (0)