Tutlo jedzie do Toronto. Polski startup weźmie udział w programie akceleracyjnym

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

DMZ, najlepszy uniwersytecki inkubator przedsiębiorczości w Ameryce Północnej oraz trzeci taki inkubator na świecie ( ranking UBI Global), chce pomóc w rozwoju aplikacji mobilnej tutlo.

Na zdjęciu (od lewej): Damian Strzelczyk i Tomasz Jabłoński, współtwórcy Tutlo | fot. materiały prasowe

Tutlo to aplikacja mobilna do nauki języków obcych online z native speakerami na żywo. W tutlo mamy możliwość połączenia z lektorem na żądanie, w dowolnym momencie zawsze gdy mamy na to ochotę.

– W tutlo nie musimy umawiać się na konkretną godzinę – wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji i w ciągu kilkunastu sekund możemy połączyć się z Anglikiem czy Amerykaninem, które pomoże nam w nauce mówienia po angielsku. – mówi Damian Strzelczyk, jeden z pomysłodawców projektu.

Tutlo pomaga w przełamywaniu barier w mówieniu w języku angielskim. Twórcy platformy rzucają wyzwanie tradycyjnym szkołom językowym, które stawiają na żmudną naukę gramatyki czy słówek. W tutlo nie marnujemy czasu na dojazdy i uczymy się tego co najważniejsze, czyli praktycznego wykorzystania języka w mowie. Lekcje w aplikacji trwają tylko 20 minut, więc zawsze możemy efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę.

Damian Strzelczyk, student ostatniego roku studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej i jednocześnie jeden z pomysłodawców platformy tutlo, został zaproszony na 4 tygodniowy program akceleracyjny do inkubatora DMZ w Toronto. Celem wyjazdu jest przyspieszenie rozwoju projektu oraz pomoc w rozwoju na globalnych rynkach. 

Wyjazd do inkubatora był możliwy dzięki partnerstwu Szkoły Głównej Handlowej oraz Ryerson University w Toronto. W zespół tutlo zaangażowanych jest łącznie aż 3 studentów Szkoły Głównej Handlowej – Damian Strzelczyk, Tomasz Jabłoński oraz Michał Kelles-Krauz.

DMZ funkcjonuje jako część Ryerson University w Toronto. Od 2010 roku ze wsparcia DMZ skorzystało ponad 246 startupów,, które pozyskały łącznie ponad 176 milionów dolarów finansowania zalążkowego, a także utworzyły ponad 2000 miejsc pracy. Inkubator gości przedsiębiorców z całego świata m.in. z Wielkiej Brytanii, Indii, Izraela, RPA, a teraz także z Polski.