3 darmowe aplikacje do prowadzenia dziennika

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Beginner, Normal, Hard – na takie poziomy podzieliłem dzisiejsze zestawienie. Przeglądając AppStore zaskoczyła mnie mnogość aplikacji tego rodzaju. Poznajcie te, które uważam za godne uwagi.

Beginner, Normal, Hard – na takie poziomy podzieliłem dzisiejsze zestawienie. Przeglądając AppStore zaskoczyła mnie mnogość aplikacji tego rodzaju. Poznajcie te, które uważam za godne uwagi.

My Wonderful Days Lite

Po pobraniu My Wonderful Days Lite przechodzimy krótką instrukcję, dzięki której dowiemy się jak łatwo prowadzić dziennik z My Wonderful Day. Główny ekran aplikacji zachęca nas do dodania pierwszego wpisu. Do każdego postu możemy dodać zdjęcie oraz poziom zadowolenia z dzisiejszego dnia. Wpis możemy również w łatwy sposób poddać edycji. Oprócz dodawania postów możemy je przeszukiwać, skorzystać z kalendarza oraz obejrzeć statystyki (które pokażą czy jesteśmy ponurakami czy wręcz przeciwnie). Bardzo podoba mi się design aplikacji, która nie posiada mocno rozbudowanego interfejsu.

Dla testów pobrałem bezpłatną wersję aplikacji, która automatycznie synchronizuje się z chmurą. Z My Wonderful Day Lite możemy korzystać na iPodzie, iPhonie i iPadzie.

Path

Path cechuje się świetnym designem i usability. Po pobraniu aplikacji skorzystałem z rejestracji łącząc się z moim kontem na Facebooku. Po chwili zostały zaciągnięte moje podstawowe dane, profilowe zdjęcie oraz zdjęcie w tle na tablicy. Już po chwili obcowania z aplikacją czułem się jak u siebie – bo układ przypominał mi ten z Facebooka. Wartym uwagi jest sposób dodawania postów podzielonych na różne kategorie. Jeśli chcesz polecić innym piosenkę, którą właśnie słuchasz to wystarczy, że włączysz z poziomu aplikacji wyszukiwarkę iTunes i ją znajdziesz. Jeśli chcesz dodać zdjęcie do dziennika możesz je zrobić od razu i za chwilę poddać edycji (dostępne jest 8 filtrów za darmo a 4 płatne). Zaskoczyło mnie to, że możemy dodać notatkę, która nie pojawi się na osi czasu na Facebooku. Warto również wspomnieć o funkcji budzika, który możemy ustawić bezpośrednio z poziomu aplikacji.

W Path brakuje mi dostępu do aplikacji webowej oraz możliwości eksportu danych do jednego pliku, który mógłbym sobie przechować na komputerze. Zdecydowanym plusem jest to, że aplikacja jest prosta w obsłudze a mimo to posiada dużo funkcji i możliwości. Jeśli wierzyć tym co czytamy na stronie głównej z Path korzysta obecnie 2 miliony użytkowników na całym świecie. Posty publikowane są na Facebooku, chyba że włączymy abyśmy widzieli je na tablicy wyłącznie My. Wierzę w to, że pomysłodawcy tego startupu mobilnego niedługo udostępnią możliwość backupu danych do konta w Dropboxie.

Everyday.me

Everyday.me jest aplikacją webową i na smartfony pozwalającą zachować wszystkie ważne momenty naszego życia kolekcjonując je na osi czasu. Co ciekawe twórcy chcą, abyśmy połączyli aplikację z kontami na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, dzięki czemu będzie łatwiej przypisać zdjęcia oraz zebrać dane z serwisów społecznościowych. Do każdego postu (nawet z portali społecznościowych) możemy przypisać tagi, dodać zdjęcie czy emotikonkę. Pomysłodawcy zapewniają, że główną zaletą Everyday.me jest to, że posty możemy dodawać za pomocą (prawie) każdego urządzenia. Aplikacja dostępna jest w wersji webowej oraz na smartfony. Posty możemy dodawać również wysyłając e-maila na podany adres. Co ciekawe wpisy, które zamieściliśmy używając aplikacji nie są upubliczniane i dane te nie wypływają poza nią.

W przyszłości twórcy planują rozbudowanie Everyday.me o możliwość eksportu dziennika do pliku na komputerze oraz bezpośredniego backupu danych w nim zawartych. Aplikacja jest naprawdę przydatna i użyteczna.

Moim zdaniem wyżej przedstawione aplikacje warte są polecenia i wydaje mi się, że każdy z Was znajdzie w nich coś dla siebie. Osobiście byłbym skłonny do Everyday.me chociaż Path ma lepszy design i usability. A Wy? Z jakiej aplikacji do prowadzenia dziennika korzystacie? Słyszałem, że niezawodny jest oldschoolowy kajecik i piórko;)