Na chorobę Parkinsona cierpi ok. jeden procent populacji. Z upływem czasu objawy dolegliwości nasilają się, a w efekcie chorzy narażeni są na kalectwo. Uciążliwej przypadłości stawił czoła amerykański przedsiębiorca (chory na Pakinsona) i stworzył aplikację, która monitoruje przebieg schorzenia.

Monitorowanie i tworzenie bazy danych

MyHealthPal jest platformą gromadzącą i analizującą dane pacjentów cierpiących na chorobę Parkinsona. Osoby dotknięte tą przypadłością, za pomocą bezpłatnej aplikacji dedykowanej serwisowi MyHealthPal, mogą przekazywać platformie swoje dane dotyczące objawów choroby, nastroju i codziennego zachowania. Zebrane informacje mają pomóc w pełnym zrozumieniu choroby Parkinsona oraz opracowaniu i dobraniu skutecznych metod walki z przypadłością.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zgromadzone dane prze platformę MyHealthPal poddawane są analizie, a na jej podstawie powstają czytelne wykresy. Dzięki nim pacjenci w prosty sposób, mogą weryfikować przebieg swojego schorzenia i konsultować się z lekarzami. Ponadto aplikacja przypomina osobom dotkniętym przypadłościom o konieczności zażycia lekarstw oraz monitoruje skuteczność ich działania, dzięki czemu medycy mogą pomóc chorym w doborze odpowiedniej metody leczenia.

Wynagrodzenie za przekazanie informacji o chorobie

Firma MyHealthPal współpracuje z instytucjami badawczymi i naukowymi, którym przekazuje zasób danych o chorobie Parkinsona pochodzących od użytkowników aplikacji. Ważne jest to, że informacje o stanie zdrowia pacjentów przekazywane są instytucjom anonimowo. Ponadto korzystający z oprogramowania mobilnego pacjenci, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie swoich danych organizacjom badawczym i naukowym, są przez nie wynagradzani finansowo.

Pomysłodawca projektu i CEO spółki, Mike Barlow, rozpoczął pracę nad startupem, kiedy w wieku 41 lat zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Twórca MyHealthPal stwierdził, że na rynku nie ma odpowiednich narzędzi, które skutecznie monitorują przebieg choroby i analizują jej objawy, dlatego postanowił stworzyć je samodzielnie. Teraz przedsiębiorca planuje wzbogacić funkcjonalność serwisu, aby w przyszłości można również było obserwować inne dolegliwości.

Zdjęci główne artykułu royalty free z Fotolia

Komentarze (0)