Pomóż w leczeniu choroby Parkinsona z aplikacją MyHealthPal

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzÄ…cyRedaktor prowadzÄ…cy MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Na chorobę Parkinsona cierpi ok. jeden procent populacji. Z upływem czasu objawy dolegliwości nasilają się, a w efekcie chorzy narażeni są na kalectwo. Uciążliwej przypadłości stawił czoła amerykański przedsiębiorca (chory na Pakinsona) i stworzył aplikację, która monitoruje przebieg schorzenia.

Monitorowanie i tworzenie bazy danych

MyHealthPal jest platformą gromadzącą i analizującą dane pacjentów cierpiących na chorobę Parkinsona. Osoby dotknięte tą przypadłością, za pomocą bezpłatnej aplikacji dedykowanej serwisowi MyHealthPal, mogą przekazywać platformie swoje dane dotyczące objawów choroby, nastroju i codziennego zachowania. Zebrane informacje mają pomóc w pełnym zrozumieniu choroby Parkinsona oraz opracowaniu i dobraniu skutecznych metod walki z przypadłością.

Zgromadzone dane prze platformę MyHealthPal poddawane są analizie, a na jej podstawie powstają czytelne wykresy. Dzięki nim pacjenci w prosty sposób, mogą weryfikować przebieg swojego schorzenia i konsultować się z lekarzami. Ponadto aplikacja przypomina osobom dotkniętym przypadłościom o konieczności zażycia lekarstw oraz monitoruje skuteczność ich działania, dzięki czemu medycy mogą pomóc chorym w doborze odpowiedniej metody leczenia.

Wynagrodzenie za przekazanie informacji o chorobie

Firma MyHealthPal współpracuje z instytucjami badawczymi i naukowymi, którym przekazuje zasób danych o chorobie Parkinsona pochodzących od użytkowników aplikacji. Ważne jest to, że informacje o stanie zdrowia pacjentów przekazywane są instytucjom anonimowo. Ponadto korzystający z oprogramowania mobilnego pacjenci, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie swoich danych organizacjom badawczym i naukowym, są przez nie wynagradzani finansowo.

Pomysłodawca projektu i CEO spółki, Mike Barlow, rozpoczął pracę nad startupem, kiedy w wieku 41 lat zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Twórca MyHealthPal stwierdził, że na rynku nie ma odpowiednich narzędzi, które skutecznie monitorują przebieg choroby i analizują jej objawy, dlatego postanowił stworzyć je samodzielnie. Teraz przedsiębiorca planuje wzbogacić funkcjonalność serwisu, aby w przyszłości można również było obserwować inne dolegliwości.

Zdjęci główne artykułu royalty free z Fotolia