Historia George'a Zimmera przypomina nieco historię Steva Jobsa. Przedsiębiorca podobnie jak wizjoner z Doliny Krzemowej wyleciał z własnej firmy, a później otworzył nowy biznes. Obecnie Amerykanin pracuje nad aplikacją zTailors, która może znacznie wpłynąć na rynek odzieżowy.

Wyszedł na prostą dzięki zTailors

Amerykański przedsiębiorca George Zimmer w 1973 roku uruchomił sieć sklepów z odzieżą męską. Obecnie spółka Men’s Wearhouse, której jest założycielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych oraz posiada 1 200 punktów handlowych działających na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Niespodziewanie w 2013 roku przedsiębiorca został zwolniony z funkcji przewodniczącego spółki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Utrata posady stała się dla George'a Zimmera bodźcem, który pomógł w podjęciu decyzji stworzenia kolejnego biznesu. Amerykanin obecnie pracuje nad startupem przypominającym aplikację Uber z tym, że jest ona dedykowana krawcom. Projekt nosi nazwę zTailors i łączy ze sobą doświadczone osoby w szyciu odzieży z klientami potrzebującymi nowych ubrań. Obsługa nowopowstałej platformy jest bardzo prosta i ogranicza się do kilku czynności jakie należy wykonać.

Zamów krawca do domu

W pierwszej kolejności za pomocą serwisu należy zapoznać się z grafikiem krawców znajdujących się w naszej okolicy. Wówczas znając dostępne terminy wizyt możemy skonsultować się, z którymś z nich i poprosić o przyjazd do domu, czy biura. Podczas spotkania rzemieślnik zmierzy nas, a następnie przystąpi do szycia odzieży. Gotowe ubranie będzie można odebrać w umówionym terminie i dopiero wtedy zostanie wystawiony rachunek za usługę.

Co ważne, nie każdy może zostać zrzeszonym w zTailors krawcem. George Zimmer stawia kandydatom twarde wymagania i oczekuje minimum pięcioletniego doświadczenia zawodowego. Mimo tego chętnych do pracy nie brakuje, a jak informuje serwis Business Insider obecnie z aplikacji korzysta już 600 krawców z największych miast w Stanach Zjednoczonych. Właściciel platformy do końca 2015 roku planuje wprowadzić zTailors na teren każdego stanu.

Komentarze (0)