Znalezienie taniego noclegu to bolączka wielu podróżujących. Nie chcąc płaci za wynajem lokalu możesz zaoferować właścicielom nieruchomości swoją pomoc przy wykonywaniu domowych obowiązków. Dzięki platformie GigRove znajdziesz gospodarzy skłonnych skorzystać z twoich umiejętności.

Pomoc w pacach domowych w zamian za nocleg i wyżywienie

Osoby, które podróżują często borykają się z dwoma problemami. Pierwszym z nich jest znalezienie taniego sposobu na przedostanie się z punktu A do punktu B, a drugi dylemat dotyczy znalezienia taniego noclegu. W obu przypadkach istnieje wiele dobrych rozwiązań, jak np. serwis Blablacar i portal Airbnb, które pozwalają rozwiązywać powyższe problemy. Korzystając z nich użytkownicy muszą liczyć się z opłatami za podwózkę i nocleg. Nowy konkurent natomiast proponuje bezpłatne zakwaterowanie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

GigRove jest aplikacją, która łączy ze sobą podróżników i gospodarzy. W przeciwieństwie do popularnych platform oferujących tanie noclegi, właściciele nieruchomości zrzeszeni w sieci społecznościowej GigRove nie pobierają żadnych opłat od turystów wynajmujących lokale. W tym przypadku walutę stanową umiejętności posiadane przez podróżników, którzy udzielają pomocy gospodarzom np. w domowych obowiązkach w zamian za wikt i opierunek. Jak znaleźć darmowy nocleg i turystę chętnego na pomoc w sprzątaniu domu?

60 ofert z całego świata

Wystarczy, że właściciel nieruchomości zamieści na stronie GigRove ofertę noclegu z wyszczególnieniem jakiej pomocy i przy których czynnościach oczekuje. Mogą one dotyczyć koszenia trawy, sprzątania strychu, czy bardziej fachowych obowiązków np. napraw hydraulicznych oraz opieki nad dziećmi. W zamian za udzielenie pomocy podróżnicy wynajmujący kwatery mają zagwarantowany darmowy nocleg i wyżywienie. Co ważne, przed spotkaniem gospodarze i przyjezdni mogą się wcześniej poznać, ponieważ serwis GigRove umożliwia nawiązanie rozmów wideo, w których pośredniczy.

Jeśli udostępniane lokale są darmowe to w jaki sposób zarabiają pomysłodawcy GigRove? Pobierają drobne opłaty od właścicieli nieruchomości w wysokości trzech dolarów za rejestrację w serwisie oraz od turystów z tytułu miesięcznego abonamentu o wartości 6.99 dolarów. Mimo interesującego pomysłu i korzystnych warunków cenowych, portal GigRovecieszy się jeszcze umiarkowanym zainteresowaniem. Obecnie za jego udziałem można skorzystać tylko z blisko sześćdziesięciu ofert, z czego większość dotyczy wyjazdów do krajów znajdujących się w Europie.

Komentarze (0)