Alertownik zyskuje na popularności. Już kilkadziesiąt gmin, miast i powiatów oraz tysiące mieszkańców doceniło aplikację.

Zadowoleni użytkownicy przyznają, że kontakt mieszkańców z samorządami nigdy wcześniej nie był tak szybki, łatwy i przyjemny. Dzięki rewolucyjnej, bezpłatnej aplikacji każdy użytkownik, z dowolnego miejsca, może zgłaszać odpowiednim wydziałom Urzędu inicjatywy oraz napotkane w swoim otoczeniu problemy, takie jak: uszkodzenia nawierzchni, awarie czy dzikie wysypiska, dodając do zgłoszenia zdjęcie oraz wskazując lokalizację. Dzięki Alertownikowi, nie muszą już szukać numerów telefonów, adresów e-mail, czy stać w kolejce w urzędzie, wystarczy, że wybiorą nazwę instytucji z listy lub mapy w aplikacji. Mają realny wpływ na przestrzeń, która ich otacza.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. materiały prasowe

Należy oczywiście podkreślić, że komunikacja poprzez Alertownik jest obustronna. Jak wykorzystują system Alertownik samorządy? Wysyłają do mieszkańców powiadomienia o planowanych wydarzeniach, pojawiających się zagrożeniach i aktualnościach, prowadzą konsultacje społeczne i głosowania na budżet obywatelski. Dzięki Alertownikowi są jeszcze bliżej mieszkańców.

Aplikacja jest obecnie dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz IOS. Jednak już wkrótce pojawi się również wersja przeglądarkowa. Dodatkowo osoby, które nie posiadają smartfona czy tabletu będą mogły odbierać powiadomienia od urzędu w formie wiadomości sms.

Komentarze (0)