Facebook zakończył właśnie testy wideo-transmisji na żywo. Usługa ta dotychczas była dostępna jedynie dla użytkowników, którzy uzyskali status osoby publicznej. Teraz z kolei skorzysta z niej szersze grono internautów.

Live Video tylko dla użytkowników iPhone’ów

Póki co, jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, dostęp do funkcji Live Video uzyskają jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Na dodatek nie wszyscy, bo tylko ci, którzy posiadają urządzenia mobilne wyposażone w system iOS. Ten stan rzeczy nie potrwa natomiast długo, a wideo-transmisja za pośrednictwem Facebooka będzie także dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Vadim Lavrusik, manager Facebooka odpowiedzialny za ten projekt, napisał na blogu, że nie dotyczy to jednak internautów, którzy korzystają z urządzeń na Androidzie. Osoby te będą musiały poczekać na dostęp do tej usługi nieco dłużej. Przedsiębiorca dodał, że w ich przypadku spółka z Menlo Park prowadzi jeszcze testy Live Video. Nie wiadomo natomiast jak długo one potrwają.

Użytkownicy Facebooka oglądają 8 mld filmów dziennie

Aby rozpocząć transmisję za pośrednictwem Facebooka należy kliknąć na ikonę Live Video, która znajduje się w pobliżu sekcji umożliwiającej aktualizację statusu. Trzeba również spośród znajomych wybrać publiczność, do której chcemy dotrzeć z materiałem wideo. Podczas transmisji, uczestniczący w niej użytkownicy mogą zostawiać komentarze, a nadający wideo internauci obserwować liczbę widzów.

Po zakończeniu emisji możemy usunąć klip albo zapisać go na osi czasu. Wtedy nasi znajomi będą mieli do niego dostęp, a także będą mogli zasubskrybować „nasz kanał”, żeby w przyszłości otrzymywać informacje o kolejnych emisjach. Tym samym, można się spodziewać, że Facebook poprawi swoje statystyki dotyczące oglądalności. Użytkownicy tej sieci społecznościowej codziennie odtwarzają osiem miliardów filmów wyświetlanych na facebookowym News Feedzie.

Komentarze (0)