... ... ...

Łączą rodziców z pracownikami przedszkoli. Zamierzają zarobić 6 mln euro do 2018 roku

Dodane

23-02-2016

Adam Sawicki
Do 2018 roku zespół Kidsy planuje wygenerować zysk na poziomie 6 milionów euro. Jak na razie ich aplikacja jest w fazie testów, a korzystają z niej rodzice i pracownicy przedszkoli w Danii, Islandii i na Wyspach Owczych. Po sukcesie w Europie wystartują w innych regionach świata.

Kidsy zmodernizuje sposób komunikacji?

Kidsy to aplikacja mobilna, która łączy rodziców z pracownikami przedszkoli, do których uczęszczają ich pociechy. Za pośrednictwem oprogramowania pedagodzy mogą w szybszy sposób udostępniać rodzicom informacje dotyczące m.in. posiłków, które zjadły ich dzieci, drzemek i niecodziennych wydarzeń. Kidsy pozwala także umówić się na wizytę z opiekunami, kontaktować się z innymi rodzicami i udostępniać zdjęcia maluchów swoim znajomym. 

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Krzysztof Wojciechowski, jeden z członków 5-cio osobowego zespołu Kidsy, wyjaśnia, że projekt powstał z inicjatywy Branislava Dragojlovica. Dodaje, że przedsiębiorca nie był bowiem zadowolony ze sposobu w jaki funkcjonują placówki, do których posyłał swoje pociechy. – Rodzice zostawiając dzieci w przedszkolu często nie mają dostępu do żadnych informacji na ich temat – mówi. Tłumaczy, że dzieje się tak dlatego, bo większość przedszkoli wciąż korzysta z papierowych dokumentów, a nie z elektronicznego systemu.

6 mln euro zysku do 2018 roku

Aplikacja ta ma właśnie zmodernizować sposób komunikacji na linii rodzic-przedszkole. Używać jej mogą również, jak przekonuje Wojciechowski, prywatne i państwowe instytucje, szpitale i domy opieki. Póki co, oprogramowanie jest w fazie testów, a korzystają z niego cztery placówki w Danii, pięć w Islandii i dwadzieścia pięć na Wyspach Owczych. Łącznie Kidsy zrzesza 7,5 tysiąca użytkowników.

Zdaniem Wojciechowskiego do końca roku baza ta powiększy się do 70 tysięcy. Wraz ze wzrostem zainteresowania firmą w Europie, stojący za nim zespół planuje wystartować także w innych regionach świata. Nie wiadomo natomiast jakie dokładnie kierunki ekspansji są kluczowe dla rozwoju projektu. Wojciechowski dodaje jedynie, że projekt ma potencjał komercyjny.  – Według naszych szacunków, Kidsy jest w stanie przynieść nawet do sześciu milionów euro zysku do roku 2018 – mówi.

Mają już pierwsze sukcesy na koncie

Dotychczas startup radzi sobie dobrze. W 2012 roku docenili go jurorzy konkursu Startup Weekend Aarhus '12 przyznając Kidsy nagrodę w kategorii „Most Innovative Idea”. Dwa lata później projekt zajął pierwsze miejsce podczas wydarzenia Startup Weekend FIWARE w Berlinie. Od 2015 roku zaś projekt bierze udział w programie akceleracyjnym Speed UP! Europe.

fot. pixabay.com

Komentarze (0)