Proste poznawanie kandydatów do pracy przez gry psychometryczne. Łatwa selekcja przez aplikację Arctic Shores

Dodane:

Martyna Leńczuk Martyna Leńczuk

Udostępnij:

Jak poznać i przeanalizować kandydata ubiegającego się o pracę? Najlepiej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak nie zawsze każda ze stron jest z niej zadowolona. Dlatego warto poznać Arctic Shores, która usprawnia rozmowy kwalifikacyjne.

fot. by picjumbo.com

Arctic Shores to aplikacja zaprojektowana do pomiaru „BIG 5”. Pozwala badać cechy osobowości i zdolności psychologiczne, a także zapewnia funkcje poznawcze w sposób obiektywny i wiarygodny. Zbudowano ją z prostego interfejsu DataHub, który pozwala na pełną kontrolę procesu selekcji. W skrócie: ułatwia przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej i ocenę kandydata. Zarządza kandydatem i przeprowadza automatyczną analizę danych, podając wynik na podstawie wcześniej ustalonych kryteriów.

Jak to działa? 

Potencjalny kandydat na stanowisko w naszej firmie, zanim zaprosimy go na rozmowę o pracę, zazwyczaj musi wypełniać kwestionariusze osobowości. I robi to ponownie, gdy składa CV do innej firmy. W ten sposób ma jednak szansę na pokazanie swoich cech i zdolności, które pokaże poprzez opis swoich osiągnięć. Jednak nie zawsze kwestionariusze wypełniane są zgodnie z prawdą, ponieważ górę bierze chęć dostania wymarzonej pracy i jak najlepsze zaprezentowanie swojej osoby.

Badania wykazały, że właśnie takie wypełnianie ankiet ma znaczne zniekształcenia, bo kandydaci zazwyczaj mówią to, czego może oczekiwać od nich pracodawca. Są narażeni na znaczny stres przy tradycyjnych metodach rekrutacyjnych. Celem aplikacji Arctic Shores jest zapewnienie komfortu podczas rozmów kwalifikujących i zidentyfikowanie kandydatów w sposób bardziej przyjazny, zabawny, a dokładniej poprzez specjalnie przygotowane gry.

Użytkownicy instalujący aplikację wybierają zadania i eksperymenty, które zachowując wiarygodność przewidują indywidualne różnice kandydatów, dostosowując ich telefon do kontekstu gry, ale zachowując parametry wskazane przez potencjalnych pracodawców. Następnie wybiera zadania oraz wyzwania, które wywołują różne wzorce zachowań, poza świadomą kontrolą odtwarzacza.

Gry psychometryczne

W Arctic Shores kandydat ma dostęp do dwóch zabawnych gier, które analizują jego cechy charakteru w nieodczuwalny sposób, w pełnym komforcie. 

Firefly Freedom – pierwsza z gier charakteryzuje się badaniem potencjału kandydata do bycia innowacyjnym, co jest trudne do ocenienia przez samego siebie w raporcie. Aplikacja sprawdzi to podczas gry, w której użytkownik będzie miał do wykonania kilka zadań. Ma 25 minut na przejście 5-ciu poziomów, a jego  zadaniem jest uwolnienie jak największej liczby świetlików, aby przywrócić światło do wioski.

Cosmic Cadet – druga z proponowanych gier polega na umieszczaniu kandydatów na pokładzie statku kosmicznego. Sesja trwa 30 minut i ma 6 poziomów. Bada bardziej złożone cechy osobowości i procesory poznawcze, stawiając przede wszystkim na badanie odporności kandydata.

Popularność tych dwóch gier doprowadziła do oceny ogólnych zdolności klientów. Twórcy poszli o krok dalej, tworząc trzecią grę na swoją aplikację Yellow Hook Reef, która ma za zadanie mierzyć umiejętności werbalne, numeryczne a także zdolności abstrakcyjnego rozumowania.

Prosta analiza i wybór,
bez stresu dla kandydata

Stosowanie aplikacji Arctic Shores jest sporym ułatwieniem dla pracodawców, menadżerów i HR-owców, ponieważ w pełni pozwala na poznanie cech osobowości danego kandydata w procesach rekrutacyjnych. Przy zastosowaniu technologii, nie jesteśmy w stanie ukryć emocji, a potencjalni przełożeni po krótkiej analizie naszego usposobienia mają pełny raport ze spostrzeżeniami i informacjami na nasz temat. Analiza ułatwia wybór i podejmowanie decyzji w oparciu o minimalne wymogi. Przy okazji zaoszczędzając stresu przyszłym pracownikom. 

Wszystkie gry można również stosować dla kandydatów niepełnosprawnych.

https://youtu.be/a-60jRMTXHs