Dzięki Companion app wrócisz bezpiecznie do domu

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Nie czujesz się bezpiecznie wracając po zmroku? Boisz się, że zostaniesz napadnięty? Użyj aplikacji Companion app, dzięki której Twoi bliscy mogą zdalnie obserwować, czy cały i zdrowy dotarłeś do domu.

Aplikacja pomoże zwiększyć bezpieczeństwo

Wieczorne powroty do domu nie zawsze są przyjemne i bezpieczne. Szczególnie gdy po zmroku w pojedynkę przemieszczamy się między obskurnie wyglądającymi blokami albo opustoszałymi uliczkami. Te miejsca rzadko kiedy dodają otuchy. Wówczas też w naszych głowach malują się straszne scenariusze. Każda osoba idąca za naszymi plecami wygląda na potencjalnego bandziora, a my wtedy nieznacznie przyśpieszamy kroku, aby jak najszybciej znaleźć się w mieszkaniu.

Sprawa wygląda inaczej, kiedy wracamy do domu i zmierzamy w jednym kierunku mając obok siebie kogoś znajomego. Niestety nie zawsze tak jest. Ale i na to pięciu studentów z University of Michigan znalazło rozwiązanie. Amerykanie stworzyli aplikację mobilną Companion app, dzięki której nasi przyjaciele i rodzina mogą śledzić zdalnie czy bezpiecznie pokonujemy trasę z punktu A do punktu B.

Cyfrowy towarzysz zobaczy cię na mapie

Po zainstalowaniu oprogramowania na smartfonie wystarczy, że użytkownik określi na mapie parametry podróży i z listy kontaktów wybierze osobę, która ma nadzorować jego powrót do domu. “Cyfrowy towarzysz” nie musi nawet posiadać Companion app na swoim urządzeniu. Wtedy software wyśle SMSa do wcześniej wybranej osoby tak, że odbiorca znajdzie w wiadomości link do strony internetowej z dostępem do mapy, na której zobaczy małą, poruszającą się kropę – to wracający do domu użytkownik Companion app.

Na zdjęciu: aplikacja Companion app | fot. materiały prasowe 

Na jego smartfonie co jakiś czas będzie wyświetlać się komunikat ”Czy wszystko w porządku?”. Gdy kliknie na przycisk „Tak”, wówczas ta informacja dotrze do cyfrowego towarzysza podróży. Jeśli natomiast nie zrobiłby tego w ciągu piętnastu sekund, obserwujący mapę otrzyma alert, dzięki czemu może szybko zareagować i wezwać policję. Aplikacja zachowuje się podobnie, gdy np. użytkownik zacznie biec albo ze smartfonowego gniazda zostaną wyrwane słuchawki.

Companion app nie tylko w Stanach Zjednoczonych

Stworzone z myślą o studentach poruszających się w nocy po kampusie, Companion app jest dostępne zarówno dla osób posiadających smartfona z systemem Android, jak również z iOSem. Co więcej z oprogramowania można korzystać także poza terenem Stanów Zjednoczonych. Mimo że software nie zapobiegnie przestępczości, to ma szansę uratować niejedną osobę przed napaścią.