Ruszyła internetowa platforma Educaso.com, umożliwiająca zakup i publikację cyfrowych materiałów edukacyjnych. Rejestrując się można pobrać bezpłatne e-booki i wygrać ich mobilne czytniki.

"Druk to barbarzyństwo" - tak, zdaniem prezesa KERRIS Group Mikołaja Szymańskiego powiedzą nasi wnukowie na widok papierowych książek z muzealnej ekspozycji. - Technologia, która swoje korzenie ma jeszcze w XIV w. odchodzi do lamusa, a za nią tłumem podążają papierowe gazety i magazyny. Już dziś zamiast przekładać kartki skrolujemy, a co będziemy robić za 10 lat? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne: wiedza przestaje być analogowa - przekonuje.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Educaso.com to platforma skierowana do osób dorosłych, zainteresowanych edukacją i poszerzaniem swoich kompetencji w sposób wygodny, nowoczesny i mobilny. Już od samego startu w asortymencie e-księgarni znalazły się pozycje edukacyjne kilkudziesięciu czołowych wydawnictw. Są to e-booki, audiobooki oraz kursy i szkolenia edukacyjne w cyfrowej formie. Ponadto platforma umożliwia zarabianie na publikacji własnych materiałów edukacyjnych w ramach self-publishingu. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chciałyby wydać własną książkę, nie ponosząc przy tym od kilku do kilkunastu tys. zł kosztów związanych z drukiem, dystrybucją i promocją. Twórcy portalu przewidują, że niebawem, za jego pośrednictwem, w sieci pojawią się tytuły cenionych specjalistów charakteryzujące się wysoką wartością merytoryczną. Dystrybucja literatury w internecie jest prosta, ekologiczna i przyszłościowa, a portal Educaso.com ma uczynić ten proces jeszcze łatwiejszym. Wraz z jego uruchomieniem będzie można pobrać bezpłatne książki i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są mobilne czytniki e-booków (więcej na www.educaso.pl).

Portal ma się nieustannie rozwijać nadarzając za światowymi trendami lub je wyprzedzając. Jego oferta, uzupełniana o nowe pozycje wydawnicze, z miesiąca na miesiąc będzie coraz większa. - Jesteśmy przekonani o potrzebie wprowadzenia innowacji na polski rynek edukacji. Educaso.com posiada bogatą ofertę pozycji edukacyjnych, naukowych i coachingowych w najwygodniejszej, elektronicznej formie. Wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy chcą się nieustannie rozwijać i robić to w przyjemny oraz efektywny sposób - przekonuje Mikołaj Szymański. Jego zdaniem, istniejące portale edukacyjne są mało profesjonalne i skupiają się na tradycyjnym, często przestarzałym modelu edukacji, który nawet w 10 proc. nie wykorzystuje potencjału nowych technologii.

fot. pixabay.com 

Komentarze (0)