Netflix pojawi się w Polsce. Na oficjalnej stronie amerykańskiego giganta czytamy: „Wkrótce będziemy dostępni w Polsce”. Czy platforma filmowa przypadnie do gustu widzom z nad Wisły?

Do 2016 roku Netflix będzie w 200 krajach

Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Netflix, amerykańska platforma oferujący usługi VOD, pojawi się wkrótce w Polsce. Nic w tym dziwnego, bo pod koniec maja, kilka anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zostało uzupełnionych o polskie napisy, a ponadto zarząd spółki poinformował o swoich planach związanych z globalną ekspansją. Przedsiębiorcy zza oceanu zamierzają do końca 2016 roku udostępnić internetową wypożyczalnię wideo w 200 krajach, w tym również najprawdopodobniej w Polsce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdaje się, że zespół stojący za Netflix, rozpoczął właśnie realizować ambitny cel. Dotychczas, gdy wpisywaliśmy w przeglądarce internetowej „netflix.pl”, pojawiał się komunikat: „Przepraszamy, Netflix nie jest jeszcze dostępny w twoim państwie”. Jak zauważył serwis Serialowa.pl, powyższa informacja uległa zmianie, a w jej miejsce pojawiła się nowa: „Wkrótce będziemy dostępni w Polsce. Podaj swój adres e-mail, damy ci znać, kiedy Netflix będzie dostępny”.

Czy Netflix przypadnie go gustu polskim widzom?

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić. Ponadto nie została podana informacja o cenie usługi w Polsce. Można przypuszczać, że będzie ona kosztować podobnie, jak w pozostałych krajach europejskich. Za dostęp do pokaźnej bazy filmów i seriali, internauci są zobowiązani do zapłaty nieco poniżej ośmiu dolarów miesięcznie. Użytkownicy z nad Wisły płaciliby wobec tego, około 30 złotych za miesięczny abonament.

Należy tylko zadać pytanie, czy Netflix przypadnie do gustu polskim widzom? Zdania ekspertów są podzielone. - Nad Wisłą najważniejsze są lokalne produkcje i tylko nimi można skutecznie konkurować o polską widownię - twierdzi Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN, podaje serwis WirtualneMedia. Przedsiębiorca dodaje, że oferta Netflix, która jest ograniczona przede wszystkim do zagranicznych seriali i filmów, zainteresuje wąskie grono widzów. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się wkrótce. Niemniej dostępność usług amerykańskiego giganta, będzie ciekawą alternatywą dla naszych rodzimych produkcji.

Komentarze (0)